Dziś mamy 3 sierpnia 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

30 lipca 2020

Ekspresowa sesja. Radni podjęli dwie uchwały

fot. arch.

fot. arch.

W czwartek, 30 lipca odbyła się nadzwyczajna# XXIII sesja rady miejskiej w Kcyni. Podczas niej radni pochylili się tylko nad dwiema uchwałami. Obie przyjęto jednogłośnie.

Kcyńscy radni nie mieli w planach spotykać się w lipcu, ale ze względu na wniosek jednego z mieszkańców oraz konieczność wprowadzenia kilku zmian do budżetu zwołano sesję. Podczas niej procedowano tylko dwie uchwały. Pierwsza z nich dotyczyła przystąpienia do sporządzenia planu zagospodarowania przestrzennego dla kilku działek w Malicach. Właściciel tamtejszego zakładu produkcyjnego chce go rozbudować i w związku z tym konieczne jest utworzenie takiego planu. Radni jednogłośnie uznali, że plan zagospodarowania, który umożliwi rozbudowę zakładu będzie korzystny dla całej gminy bo dzięki temu wzrośnie w niej liczba miejsc pracy. Drugą uchwałą była uchwała dotycząca zmian w tegorocznym budżecie. M.in. zakładają one dofinansowanie na zakup pomocy dydaktycznych dla jednej ze szkół, przesunięć w niektórych funduszach sołeckich oraz przyjęciu pomocy na odbudowę szkoły w Mycielewie, której budynek został uszkodzony podczas jednej z wiosennych wichur. 
W wolnych wnioskach pytano m.in. o możliwość zamontowania progu zwalniającego na ulicy Pałuckiej oraz o możliwość uruchomienia połączeń autobusowych między Kcynią a pozostałymi miejscowościami w gminie. Po niecałej godzinie obrady zakończono.

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (8)

  łesli snajps, w dniu 30-07-2020 21:59:54 napisał:

  Bezradni kochani kcyńscy, dają się wypowiadać ludziom czy dalej prowadzona polityka cenzurowania jak za Witczaka? :D

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Ciekawe, w dniu 02-08-2020 18:15:53 napisał:

  A ja chce żeby się odwołali. Też zrobią nadzwyczajna sesję?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Żel UV 5ml
7,50PLN
Pieczątki Colop
Budowa magazynów
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Drobne naprawy
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)