Dziś mamy 21 maja 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

06 marca 2019

Dzisiaj Środa Popielcowa. Rozpoczynamy Wielki Post

fot. MM

fot. MM

Karnawał oficjalnie dobiegł końca. Środa Popielcowa przypadła w tym roku 6 marca i tym samym w# kościele katolickim rozpoczął się Wielki Post. Przed wiernymi czterdziestodniowy okres przygotowania do Wielkanocy.

Środa Popielcowa zwana potocznie „Popielcem” jest pierwszym dniem Wielkiego Postu. Jest świętem ruchomym, które przypada dokładnie 46 dni przed Wielką Niedzielą.

Tego dnia kapłani na znak pokuty posypują głowy wiernych popiołem pochodzącym z palm poświęconych w Niedzielę Palmową z ubiegłego roku. W Środę Popielcową obowiązuje ścisły post polegający na niespożywaniu potraw mięsnych, a także ograniczeniu liczby posiłków do syta do jednego w ciągu dnia.

Poniżej prezentowane zdjęcia wykonane zostały w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Nakle.

Oceń artykuł: 8 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie świateł
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Tonery Directions
27PLN
Rolery - mezoterapia skóry
Metkownice
od 179PLN
Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)