Dziś mamy 21 maja 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

13 marca 2019

Dzień Sołtysa. Idealna okazja do podziękowań

fot. Anna Duda-Nowicka

fot. Anna Duda-Nowicka

11 marca obchodzono Dzień Sołtysa. Tradycją w Gminie Kcynia jest spotkanie z tej okazji # dedykowane tym, którzy zajmując funkcję sołtysa podejmują trud i angażują się na rzecz najbliższego otoczenia.

Dzień Sołtysa jest doskonałą okazją do złożenia podziękowań. O tym, jak ważną rolę pełnią sołtysi, mówił Burmistrz Kcyni Marek Szaruga podkreślając, że nie jest łatwo być w dzisiejszych czasach - rosnących wymagań i oczekiwań - sołtysem.

Życzę Państwu, aby praca sołtysa, przewodniczącego rad osiedla przynosiła ciągłe zadowolenie, była powodem do poczucia spełnienia i wzbogacała Wasze życiowe doświadczenie - podkreślił Burmistrz.

Życzenia pod adresem sołtysów złożył także Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Kurant. Dzień Sołtysa to jedyny dzień w roku kiedy sołtysom należy się chwila odpoczynku, a za pełnioną funkcję - składane są podziękowania. Poza listami gratulacyjnymi, także od Pana Wojewody Mikołaja Bogdanowicza i Pani Poseł Ewy Kozaneckiej, sołtysi otrzymali upominek w postaci kubka i koszulki.

W dniu dzisiejszym spotkanie dla sołtysów z województwa kujawsko-pomorskiego zorganizował także Pan Wojewoda. Gminę Kcynia reprezentował sołtys Siernik Pan Eugeniusz Hodana. Ogólnie w naszej gminie mamy 37 sołectw i 3 samorządy osiedlowe.

Wśród sołtysów jest 19 pań. Gminne spotkanie było także okazją do omówienia harmonogramu zbliżających się wyborów w sołectwach, które ruszą z końcem marca.

materiał: Anna Duda-Nowicka UM w Kcyni 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

 

Oceń artykuł: 12 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)