Dziś mamy 6 grudnia 2019, piątek, imieniny obchodzą:

08 października 2019

Dzień Pieczonego Ziemniaka. Zabawa pełna wrażeń i dobrego jedzenia

fot. SP Dobieszewo

fot. SP Dobieszewo

W czwartek 3 października w naszej szkole obchodziliśmy # Święto Pieczonego Ziemniaka. Uczniowie klas 0 -III przy szkole w Dobieszewie, natomiast uczniowie klas IV- VIII w osadzie Koła Łowieckiego "Knieja" w Dobieszewie.

Młodsze dzieci świętowały uczestnicząc w licznych zabawach i konkurencjach tematycznych przygotowanych na tę okazję przez nauczycieli. Nie zabrakło również ogniska i degustacji pieczonego ziemniaka oraz kiełbasek.

Starsi uczniowie natomiast uczestniczyli w ciekawej pogadance dotyczącej m.in zwierzyny leśnej i jej zwyczajów, pracy leśniczego w wykonaniu zaproszonych na tę okazję gości w osobach prezesa Koła Łowieckiego "Knieja" p. Zbigniewa Ambrozika, łowczego Koła Łowieckiego "Knieja" p. Adama Łuczona i leśniczego Nadleśnictwa Podanin p. Krzysztofa Kaczmarka.

Uczestniczyli również w lekcji przyrody w lesie, jak również mierzyli się z zadaniami tematycznymi przygotowanymi na tę okazję przez nauczycieli przedmiotów. Nie zabrakło również degustacji pieczonego ziemniaka oraz kiełbasek i słodkości przygotowanych przez mamy naszych uczniów. W lesie zaś czuwali nad przygotowaniem tych wspaniałości rodzice uczniów w osobach p. Honorata Paszkiet, p. Paula Strychalska, p. Aleksandra Frąszczak, p. Ireneusz Frąszczak oraz p. Roman Januchowski który czuwał nad ogniskiem.

W tematykę leśną wprowadziło wszystkich przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy V przygotowanych pod kierunkiem p. Aliny Dulki.

Nie zabrakło również gorącej herbaty, dzięki której mogliśmy się rozgrzać. Za nią serdecznie dziękujemy sołtys Dobieszewa p. Lucynie Bojarczuk. Nasi goście uraczyli nas swoją gościnnością w postaci m.in kiełbasek, jak również prezentami dla uczniów, za co gorąco dziękujemy.

Pełni wrażeń po mile spędzonych zajęciach w lesie wróciliśmy do szkoły.

Kierujemy serdeczne podziękowania do osób dzięki pomocy którym nasze świętowanie mogło się odbyć. Są to: rodzice uczniów, Nadleśnictwo Podanin, Nadleśnictwo Szubin, Prezes Koła Łowieckiego "Knieja" p Zbigniew Ambrozik, p. Antoni Zieliński, p. Lucyna Bojarczuk - sołtys Dobieszewa, Szkolna Rada Rodziców, p. Roman Januchowski, p. Dariusz Kranc, p. Piotr Jeżuchowski, wychowawcy i nauczyciele.

Materiał: Hanna Paszkiewicz/SP Dobieszewo

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Ciąża u kobiety po 40. roku życia. Co warto zapamiętać?

Decyzja o zajściu w ciążę to kwestia indywidualna. Coraz częściej # kobiety decydują się na nią w późniejszym wieku.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)