Dziś mamy 19 września 2020, sobota, imieniny obchodzą:

08 października 2019

Dzień Pieczonego Ziemniaka. Zabawa pełna wrażeń i dobrego jedzenia

fot. SP Dobieszewo

fot. SP Dobieszewo

W czwartek 3 października w naszej szkole obchodziliśmy # Święto Pieczonego Ziemniaka. Uczniowie klas 0 -III przy szkole w Dobieszewie, natomiast uczniowie klas IV- VIII w osadzie Koła Łowieckiego "Knieja" w Dobieszewie.

Młodsze dzieci świętowały uczestnicząc w licznych zabawach i konkurencjach tematycznych przygotowanych na tę okazję przez nauczycieli. Nie zabrakło również ogniska i degustacji pieczonego ziemniaka oraz kiełbasek.

Starsi uczniowie natomiast uczestniczyli w ciekawej pogadance dotyczącej m.in zwierzyny leśnej i jej zwyczajów, pracy leśniczego w wykonaniu zaproszonych na tę okazję gości w osobach prezesa Koła Łowieckiego "Knieja" p. Zbigniewa Ambrozika, łowczego Koła Łowieckiego "Knieja" p. Adama Łuczona i leśniczego Nadleśnictwa Podanin p. Krzysztofa Kaczmarka.

Uczestniczyli również w lekcji przyrody w lesie, jak również mierzyli się z zadaniami tematycznymi przygotowanymi na tę okazję przez nauczycieli przedmiotów. Nie zabrakło również degustacji pieczonego ziemniaka oraz kiełbasek i słodkości przygotowanych przez mamy naszych uczniów. W lesie zaś czuwali nad przygotowaniem tych wspaniałości rodzice uczniów w osobach p. Honorata Paszkiet, p. Paula Strychalska, p. Aleksandra Frąszczak, p. Ireneusz Frąszczak oraz p. Roman Januchowski który czuwał nad ogniskiem.

W tematykę leśną wprowadziło wszystkich przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy V przygotowanych pod kierunkiem p. Aliny Dulki.

Nie zabrakło również gorącej herbaty, dzięki której mogliśmy się rozgrzać. Za nią serdecznie dziękujemy sołtys Dobieszewa p. Lucynie Bojarczuk. Nasi goście uraczyli nas swoją gościnnością w postaci m.in kiełbasek, jak również prezentami dla uczniów, za co gorąco dziękujemy.

Pełni wrażeń po mile spędzonych zajęciach w lesie wróciliśmy do szkoły.

Kierujemy serdeczne podziękowania do osób dzięki pomocy którym nasze świętowanie mogło się odbyć. Są to: rodzice uczniów, Nadleśnictwo Podanin, Nadleśnictwo Szubin, Prezes Koła Łowieckiego "Knieja" p Zbigniew Ambrozik, p. Antoni Zieliński, p. Lucyna Bojarczuk - sołtys Dobieszewa, Szkolna Rada Rodziców, p. Roman Januchowski, p. Dariusz Kranc, p. Piotr Jeżuchowski, wychowawcy i nauczyciele.

Materiał: Hanna Paszkiewicz/SP Dobieszewo

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jakie są najpopularniejsze imiona? Najnowsze zestawienie

Mamy zmianę na pozycji lidera, a dokładnie# liderki, wśród najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom! W męskiej kategorii zmian brak. Sprawdźcie, jakie imiona – w pierwszym półroczu tego roku – rodzice nadawali swoim dzieciom najczęściej.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sycąca, aromatyczna i smaczna. Przepis na krem z dyni z czerwoną soczewicą

Rozgrzewająca zupa krem z dyni to jesienny klasyk na naszych stołach.# Sycąca, aromatyczna i niezwykle smaczna.

(czytaj więcej)