Dziś mamy 17 listopada 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

14 października 2019

Dzień Edukacji Narodowej w gminie Kcynia. Uhonorowano nauczycieli

fot. Anna Duda-Nowicka/UM w Kcyni

fot. Anna Duda-Nowicka/UM w Kcyni

Gospodarzem tegorocznych gminnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej była # Szkoła Podstawowa im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie, a sama uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej w Chwaliszewie.

Prowadzącą była p. Ewa Tomaszek. Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych i powitaniu gości głos zabrał Burmistrz Kcyni Marek Szaruga, który skierował do uczestników uroczystości kilka słów.

Z wielkim poświęceniem i oddaniem podejmujecie trud wychowania i kształtowania młodego pokolenia. O tym, jak trudne przed Państwem zadanie, nie trzeba nikogo przekonywać. Czas również nie jest najlepszy – żyjemy szybko, często na pokaz, wokół czyha wiele zagrożeń, a w życie wdzierają się złe wzorce i postawy. Na Was spoczywa ciężar przygotowania młodego człowieka do życia, do pełnienia przez niego odpowiedzialnej roli obywatela, do bycia dobrym człowiekiem. Nie wszystko jednak zależy od Was – dobrze to wiecie, ale czynicie wszystko, by Wasze poświęcenie znalazło odbicie w postawie jaką prezentować będą młodzi ludzie. Jesteście współodpowiedzialni za prawidłowy rozwój, kształtowanie światopoglądu i przygotowanie do dorosłego życia nowego pokolenia młodych Polaków. (...) Pragniemy Wam dziś za to wszystko serdecznie podziękować. Za rzetelność, pracowitość i poświęcenie. Za każdą chwilę poświęconą realizacji zawodowych celów, które przecież często wykraczają poza szkolne budynki i ustawowy czas pracy. Dziękujemy za to, że nie tylko wkładacie serce w rozwój swoich podopiecznych, ale również sami podejmujecie trud ciągłego dokształcania się i szlifujecie swoje umiejętności. Tylko dobrze wykwalifikowana kadra będzie w stanie podołać problemom dnia dzisiejszego. Postępujące zmiany zmuszają do ciągłego modyfikowania nie tylko celów, ale i metod oraz narzędzi edukacyjnych - mówił Burmistrz Kcyni.

Burmistrz Kcyni wręczył również Nagrody Burmistrza Kcyni, które w tym roku otrzymali: Anna Góralczyk, Agnieszka Magdziarz, Anna Kubiak-Czarnecka, Robert Koniec, Bartosz Łyszczarz i Mirosław Grabarski.

Następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Kurant, który również złożył serdeczne życzenia pod adresem wszystkich uczestniczących w procesie edukacji i wychowania. Dyrektor szkoły p. Antoni Kalka po okolicznościowym wystąpieniu wręczył przyznane przez siebie Nagrody Dyrektora. Otrzymali je: nauczyciele Ewa Tomaszek, Bożena Mroczek, Hanna Paszkiewicz oraz pracownicy niepedagogiczni Teresa Makowska i Małgorzata Trojanowska.

Obchody DEN są również okazją do podsumowania konkursu ekologicznego "Segregacja to się opłaca" organizowanego przez ZGKiM. Laureatami zostali: I miejsce Szkoła Podstawowa im. Miłośników Przyrody w Laskownicy, II miejsce Szkoła Podstawowa im. Orla Białego w Palmierowie, III miejsce Szkoła Podstawowa im Jana Czochralskiego w Kcyni.

Nagrodami są czeki w kwocie 1500, 1000 i 500 zł. Nagrody wręczył prezes ZGKiM Henryk Grobelny wraz z Burmistrzem Kcyni. W programie artystycznym zaprezentowali się uczniowie szkoły. Uczczono również minutą ciszy zmarłych pedagogów, w tym śp. Jana Polewczyńskiego.

materiał: Anna Duda-Nowicka/UM w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)