Dziś mamy 26 lutego 2020, środa, imieniny obchodzą:

14 października 2019

Dzień Edukacji Narodowej w gminie Kcynia. Uhonorowano nauczycieli

fot. Anna Duda-Nowicka/UM w Kcyni

fot. Anna Duda-Nowicka/UM w Kcyni

Gospodarzem tegorocznych gminnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej była # Szkoła Podstawowa im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie, a sama uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej w Chwaliszewie.

Prowadzącą była p. Ewa Tomaszek. Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych i powitaniu gości głos zabrał Burmistrz Kcyni Marek Szaruga, który skierował do uczestników uroczystości kilka słów.

Z wielkim poświęceniem i oddaniem podejmujecie trud wychowania i kształtowania młodego pokolenia. O tym, jak trudne przed Państwem zadanie, nie trzeba nikogo przekonywać. Czas również nie jest najlepszy – żyjemy szybko, często na pokaz, wokół czyha wiele zagrożeń, a w życie wdzierają się złe wzorce i postawy. Na Was spoczywa ciężar przygotowania młodego człowieka do życia, do pełnienia przez niego odpowiedzialnej roli obywatela, do bycia dobrym człowiekiem. Nie wszystko jednak zależy od Was – dobrze to wiecie, ale czynicie wszystko, by Wasze poświęcenie znalazło odbicie w postawie jaką prezentować będą młodzi ludzie. Jesteście współodpowiedzialni za prawidłowy rozwój, kształtowanie światopoglądu i przygotowanie do dorosłego życia nowego pokolenia młodych Polaków. (...) Pragniemy Wam dziś za to wszystko serdecznie podziękować. Za rzetelność, pracowitość i poświęcenie. Za każdą chwilę poświęconą realizacji zawodowych celów, które przecież często wykraczają poza szkolne budynki i ustawowy czas pracy. Dziękujemy za to, że nie tylko wkładacie serce w rozwój swoich podopiecznych, ale również sami podejmujecie trud ciągłego dokształcania się i szlifujecie swoje umiejętności. Tylko dobrze wykwalifikowana kadra będzie w stanie podołać problemom dnia dzisiejszego. Postępujące zmiany zmuszają do ciągłego modyfikowania nie tylko celów, ale i metod oraz narzędzi edukacyjnych - mówił Burmistrz Kcyni.

Burmistrz Kcyni wręczył również Nagrody Burmistrza Kcyni, które w tym roku otrzymali: Anna Góralczyk, Agnieszka Magdziarz, Anna Kubiak-Czarnecka, Robert Koniec, Bartosz Łyszczarz i Mirosław Grabarski.

Następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Kurant, który również złożył serdeczne życzenia pod adresem wszystkich uczestniczących w procesie edukacji i wychowania. Dyrektor szkoły p. Antoni Kalka po okolicznościowym wystąpieniu wręczył przyznane przez siebie Nagrody Dyrektora. Otrzymali je: nauczyciele Ewa Tomaszek, Bożena Mroczek, Hanna Paszkiewicz oraz pracownicy niepedagogiczni Teresa Makowska i Małgorzata Trojanowska.

Obchody DEN są również okazją do podsumowania konkursu ekologicznego "Segregacja to się opłaca" organizowanego przez ZGKiM. Laureatami zostali: I miejsce Szkoła Podstawowa im. Miłośników Przyrody w Laskownicy, II miejsce Szkoła Podstawowa im. Orla Białego w Palmierowie, III miejsce Szkoła Podstawowa im Jana Czochralskiego w Kcyni.

Nagrodami są czeki w kwocie 1500, 1000 i 500 zł. Nagrody wręczył prezes ZGKiM Henryk Grobelny wraz z Burmistrzem Kcyni. W programie artystycznym zaprezentowali się uczniowie szkoły. Uczczono również minutą ciszy zmarłych pedagogów, w tym śp. Jana Polewczyńskiego.

materiał: Anna Duda-Nowicka/UM w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Twój nastolatek i długie godziny w sieci. Zastanawiałeś się nad przyczyną?

Coraz więcej młodych ludzi coraz więcej czasu spędza w internecie. Potwierdzi to każdy rodzic. Zastanawialiście się# kiedyś, dlaczego tak jest?

(czytaj więcej)