Dziś mamy 29 listopada 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

14 października 2020

Dzień Edukacji Narodowej w ZST w Kcyni. To była wyjątkowa uroczystość

fot. ZST Kcynia

fot. ZST Kcynia

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Technicznych w Kcyni tradycyjnie #przygotowano akademię łączącą święto pracowników oświaty oraz pasowanie uczniów klas pierwszych.

Ten rok był wyjątkowy z dwóch powodów: w bieżącym roku szkolnym obchodzimy jubileusz 75-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Libelta, wyjątkowo również impreza odbyła się w reżimie sanitarnym. W związku z panującą sytuacją w spotkaniu wzięli udział tylko pracownicy szkoły, uczniowie klas pierwszych oraz wybrani przedstawiciele starszych roczników. Prowadzącymi akademię byli uczniowie klasy II TEI g Oliwia Matuszak i Maciej Wojtych.

Głos zabrała pani Dyrektor Katarzyna Kluczyńska, która oprócz życzeń własnych, odczytała te nadesłane przez Przewodniczącą Rady Rodziców panią Magdalenę Robaszkiewicz. Ważnym punktem wystąpienia było nawiązanie do wyjątkowego jubileuszu kcyńskiego liceum. Z okazji urodzin szkoły uczniowie otrzymali od pani Dyrektor tort. Historię 'Libelciaka' przybliżyły uczennice klasy II LO Ania Mantych i Amelia Panasik. Dodatkowo od kilku dni w szkole można podziwiać przygotowaną przez pana Tomasza Sutego 'oś czasu', która prezentuje 75 wybranych wydarzeń z historii szkoły.

Istotnym punktem był moment ślubowania uczniów klas pierwszych, którzy zostali oficjalnie powitani w gronie uczniów ZST Kcynia. Na zakończenie na ręce pani Dyrektor przewodniczący Samorządu Uczniowskiego ZST Maciej Wojtych złożył życzenia od społeczności uczniowskiej, przekazał nauczycielom kosz jabłek oraz małą słodką niespodziankę.

materiał: Barbara Krzyżanowska ZST Kcynia

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)