Dziś mamy 16 czerwca 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

01 października 2018

Dzielnicowy uczestniczył w pogadankach z uczniami. Tematem było bezpieczeństwo

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Wiele różnych tematów związanych z bezpieczeństwem omówili podczas spotkania z uczniami # Szkoły Podstawowej w Dziewierzewie policjanci. Mundurowych wspierała przedstawicielka Sanepidu, która mówiła o zagrożeniach związanych z zażywaniem dopalaczy.

Uczniowie wszystkich klas Szkoły Podstawowej w Dziewierzewie uczestniczyli w pogadankach przeprowadzonych wspólnie przez mundurowych z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii oraz dzielnicowego z kcyńskiego komisariatu.

Tematykę pogadanek dostosowano do wieku odbiorców. Uczniowie z młodszych klas rozmawiali z mundurowymi na temat przepisów ruchu drogowego. Policjanci przypominali przepisy dotyczące pieszych, zwracali uwagę na konieczność wyposażania się w odblaski. Poznane przepisy dzieci miały okazję ćwiczyć wspólnie z mundurowymi na mini miasteczku ruchu drogowego.

Policjanci przypominali też, jak dzieci powinny zachowywać się, kiedy zostaną zaczepione przez osobę nieznajomą i jak wystrzegać się tego typu spotkań.

Z uczniami z klas starszych policjanci rozmawiali na temat regulacji prawnych zawartych w Ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich. Mundurowi przypominali, kim w myśl prawa jest nieletni, czym jest demoralizacja i jakie konsekwencje za łamanie prawa na nieletniego może nałożyć sędzia rodzinny.

Zajęcia w klasach starszych współprowadziła przedstawicielka nakielskiego Sanepidu, która omówiła zagrożenia związane z zażywaniem bardzo niebezpiecznych substancji, jakimi są dopalacze.

Przy okazji wizyty mundurowych w szkole, dzieci miały okazję obejrzeć oznakowany radiowóz, który wykorzystywany jest przez funkcjonariuszy podczas codziennych służb.

materiał: Mł. asp. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Pokój dzienny/ jadalnia
Meble pokojowe
Wypożyczalnia samochodów
Budowa stanu surowego
Sprzedaż opon
Baterie
od 0,90PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)