Dziś mamy 20 kwietnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

14 stycznia 2019

Dzielnicowy na spotkaniu z dziećmi. Uczył jak bezpiecznie spędzić ferie

fot.pow

fot.pow

Dzielnicowy z kcyńskiego komisariatu spotkał się z dziećmi w trzech placówkach oświatowych# i uczył, jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe. Nie zabrakło też rozmów o odpowiedzialności prawnej nieletnich i demoralizacji.

W ramach działalności profilaktycznej policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle, a także jednostek podległych spotykają się z dziećmi w różnych szkołach na terenie powiatu. Tematyka spotkań dostosowana jest do potrzeb zgłaszanych przez szkoły, a także do obowiązującej pory roku. Tylko w ostatnich dniach dzielnicowy z Komisariatu Policji w Kcyni, asp. Bartosz Królczyk, spotkał się z dziećmi w szkołach w Laskownicy, Palmierowie oraz Dobieszewie.

Policjant przeprowadził dla uczniów pogadanki profilaktyczne, których tematem przewodnim było bezpieczeństwo dzieci w trakcie ferii zimowych. Funkcjonariusz przestrzegał przed niebezpieczeństwami związanymi z korzystaniem z tzw.: „dzikich lodowisk”. Informował, w jakich miejscach bezpiecznie można zjeżdżać na sankach, radząc jednocześnie, iż nie należy korzystać z nasypów umiejscowionych bezpośrednio przy drogach. Policjant przestrzegał także przed niebezpieczeństwami, jakie mogą spotkać dzieci uczestniczące w tzw. kuligach.

Nie zabrakło również informacji na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, szczególnie w porze wieczorowo – nocnej oraz kwestii związanych z demoralizacją nieletnich oraz odpowiedzialnością, jakie za czyny niezgodne z prawem uczniowie mogą ponieść przed sądem.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    kot, w dniu 13-02-2019 23:46:26 napisał:

    Policjant.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Przypinka z agrafką o śr. 56mm
3,55PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Zabiegi odmładzające
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)