Dziś mamy 24 sierpnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

14 stycznia 2019

Dzielnicowy na spotkaniu z dziećmi. Uczył jak bezpiecznie spędzić ferie

fot.pow

fot.pow

Dzielnicowy z kcyńskiego komisariatu spotkał się z dziećmi w trzech placówkach oświatowych# i uczył, jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe. Nie zabrakło też rozmów o odpowiedzialności prawnej nieletnich i demoralizacji.

W ramach działalności profilaktycznej policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle, a także jednostek podległych spotykają się z dziećmi w różnych szkołach na terenie powiatu. Tematyka spotkań dostosowana jest do potrzeb zgłaszanych przez szkoły, a także do obowiązującej pory roku. Tylko w ostatnich dniach dzielnicowy z Komisariatu Policji w Kcyni, asp. Bartosz Królczyk, spotkał się z dziećmi w szkołach w Laskownicy, Palmierowie oraz Dobieszewie.

Policjant przeprowadził dla uczniów pogadanki profilaktyczne, których tematem przewodnim było bezpieczeństwo dzieci w trakcie ferii zimowych. Funkcjonariusz przestrzegał przed niebezpieczeństwami związanymi z korzystaniem z tzw.: „dzikich lodowisk”. Informował, w jakich miejscach bezpiecznie można zjeżdżać na sankach, radząc jednocześnie, iż nie należy korzystać z nasypów umiejscowionych bezpośrednio przy drogach. Policjant przestrzegał także przed niebezpieczeństwami, jakie mogą spotkać dzieci uczestniczące w tzw. kuligach.

Nie zabrakło również informacji na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, szczególnie w porze wieczorowo – nocnej oraz kwestii związanych z demoralizacją nieletnich oraz odpowiedzialnością, jakie za czyny niezgodne z prawem uczniowie mogą ponieść przed sądem.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    kot, w dniu 13-02-2019 23:46:26 napisał:

    Policjant.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Botox i kwas hialuronowy
Kasy fiskalne Datecs
1414PLN PROMOCJAPLN
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Produkty instax
od 37,90PLN
Meble kuchenne
Żel UV 5ml
7,50PLN
0

Mała architektura. Niewielkie elementy o dużym znaczeniu

Ogrodowe elementy dekoracyjne znajdują zastosowanie nie tylko w# przestrzeni miejskiej, ale również w indywidualnych aranżacjach wokół domu.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)