Dziś mamy 14 listopada 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

10 lipca 2019

Dzielnicowy na półkoloniach. Rozmawiano o bezpieczeństwie

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

Podczas wakacji policjanci systematycznie spotykają się z dziećmi w miejscach, gdzie odbywają się # różnego rodzaju zajęcia wakacyjne.

Tym razem dzielnicowy z Kcyni spotkał się z uczestnikami półkolonii w szkole w Sipiorach. Mundurowy opowiadał jak bezpiecznie spędzać wakacje.

Dzieci z Sipior i okolicznych miejscowości brały udział w półkoloniach organizowanych na terenie miejscowej szkoły podstawowej. Na spotkanie z kolonistami zaproszony został dzielnicowy z kcyńskiego komisariatu, asp. szt. Marek Dubiel.

Mundurowy opowiadał o swojej codziennej służbie, prezentował radiowóz i omówił wyposażenie, jakie podczas służby wykorzystują policjanci.

Spotkanie z dziećmi było też doskonałą okazją, aby porozmawiać o bezpieczeństwie podczas trwających wakacji. Mundurowy informował, jak właściwie i bezpiecznie zachowywać się spędzając czas na akwenach, przypominał o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz podczas zabaw ze zwierzętami. Przestrzegał też przed niebezpieczeństwami związanymi z zawieraniem bliższych relacji z osobami poznanymi w świecie wirtualnym oraz wpuszczaniem do mieszkań nieznajomych.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)