Dziś mamy 24 lipca 2019, środa, imieniny obchodzą:

10 lipca 2019

Dzielnicowy na półkoloniach. Rozmawiano o bezpieczeństwie

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

Podczas wakacji policjanci systematycznie spotykają się z dziećmi w miejscach, gdzie odbywają się # różnego rodzaju zajęcia wakacyjne.

Tym razem dzielnicowy z Kcyni spotkał się z uczestnikami półkolonii w szkole w Sipiorach. Mundurowy opowiadał jak bezpiecznie spędzać wakacje.

Dzieci z Sipior i okolicznych miejscowości brały udział w półkoloniach organizowanych na terenie miejscowej szkoły podstawowej. Na spotkanie z kolonistami zaproszony został dzielnicowy z kcyńskiego komisariatu, asp. szt. Marek Dubiel.

Mundurowy opowiadał o swojej codziennej służbie, prezentował radiowóz i omówił wyposażenie, jakie podczas służby wykorzystują policjanci.

Spotkanie z dziećmi było też doskonałą okazją, aby porozmawiać o bezpieczeństwie podczas trwających wakacji. Mundurowy informował, jak właściwie i bezpiecznie zachowywać się spędzając czas na akwenach, przypominał o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz podczas zabaw ze zwierzętami. Przestrzegał też przed niebezpieczeństwami związanymi z zawieraniem bliższych relacji z osobami poznanymi w świecie wirtualnym oraz wpuszczaniem do mieszkań nieznajomych.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)