Dziś mamy 17 sierpnia 2018, piątek, imieniny obchodzą:
31 stycznia 2018

"Dzielnicowy bliżej nas". Policjanci odwiedzili szkoły w powiecie

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

W ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”, a przy okazji promując mobilną aplikację „Moja # komenda” dzielnicowi powiatu nakielskiego odwiedzili szkoły w swoich rejonach służbowych. Dyrekcji szkół zostały przekazane plakaty promujące program.

Już od pewnego czasu funkcjonuje wdrożony przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji program „Dzielnicowy bliżej nas”. Zakłada on, że dzielnicowy jest bliżej społeczeństwa, łatwo się z nim skontaktować i zwrócić się o pomoc w ważnych dla siebie sprawach. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym i aby ułatwić porozumiewanie się z policjantem pierwszego kontaktu, jakim jest dzielnicowy, policjanci powiatu nakielskiego, pełniący służbę na tych stanowiskach, udali się do szkół na spotkania z dyrekcją.

Podczas tych spotkań przekazali plakaty promujące ministerialny program. Na plakatach, które mają być umieszczone w miejscach widocznych zostały wpisane pełne dane kontaktowe do dzielnicowego danego rejonu służbowego z podaniem stopnia, imienia i nazwiska policjanta oraz telefonu kontaktowego do niego.

Dzielnicowi zachęcali także do korzystania z aplikacji mobilnej „Moja komenda”, o której informacja także znalazła się na plakatach. Aplikacja ta umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Wystarczy, aby jej użytkownik wpisał swój adres zamieszkania, a aplikacja wskaże kto w danym rejonie służbowym dba o bezpieczeństwo mieszkańców.

materiał: mł. asp. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Rodzina 500+ i dobry start. Wpłynęło ponad 1,1 mln wniosków

Ponad 1,1 mln złożonych wniosków, w tym prawie 850 tys. o świadczenie dobry #start – to dotychczasowy bilans składania wniosków online o świadczenie Rodzina 500+ oraz dobry start.

(czytaj więcej)
0

Dziś Wielki Dzień Pszczół. Urząd Statystyczny przygotował infografikę

8 sierpnia obchodzimy Wielki Dzień Pszczół. Z tej okazji Główny Urząd Statystyczny #przygotował infografikę, z której możemy dowiedzieć się kilku informacji na temat pszczelarzy i produkcji miodu w Polsce.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)