Dziś mamy 17 sierpnia 2018, piątek, imieniny obchodzą:
06 maja 2018

Dzięki ciężkiej pracy zmodernizowali kort tenisowy. Było warto!

fot. powierzone

fot. powierzone

Po wielu miesiącach intensywnej pracy społecznej członków Kcyńskiego Stowarzyszenia Tenisowego # w Kcyni udało się zmodernizować kort do tenisa ziemnego w Kcyni.

Zapraszamy do zapoznania się z fotoreportażem z wykonanych przez członków KST „Nasz Kort” prac – oto harmonogram poszczególnych etapów prac na korcie:

15 marca 2018 r. zaczynamy pierwsze prace na korcie. Koparka w trakcie likwidacji drugiego dobiegu bocznego i Nasz niezawodny operator Kuba, któremu za dodatkowe wsparcie serdecznie dziękujemy!
Etap drugi – układamy krawężniki pod kostkę polbrukową – mocna ekipa wolontariuszy.

W tym dniu prace trwały do późnych godzin wieczornych przy oświetleniu z naszych aut… Udało się ułożyć krawężniki… Ufff…Kolejny etap: Drenujemy i wsypujemy Tony Szlaki! No i jest bajka! Zapraszamy wszystkich do grania… w sezonie 2018.

Dzięki finansom przyznanym w ramach zadania publicznego realizowanego we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Nakle nad Notecią pod nazwą „Jest lepiej a może być bezpieczniej” – poprawa bezpieczeństwa i funkcjonalności kortu do tenisa ziemnego - drugi etap prac. Przyznana dotacja to kwota 5.000 zł (pięciu tysięcy złotych) a plany Zarządu KST „Nasz Kort” na ten rok były ambitne, bo w ramach dodatkowej dotacji przyznanej w ramach art. 19a ustawy o pożytku publicznym i wolontariacie przez Gminę Kcynia cały dobieg boczny jak i powierzchnia kortu została profesjonalnie wykonana przede wszystkim pod kątem bezpieczeństwa, estetyczności i funkcjonalności.

To pokazuje, że warto aplikować o środki zewnętrzne, a to że praca społeczna nie tylko intelektualna a fizyczna powinna iść z góry ma swoje przesłanie dla innych.

Czy warto? To pytanie pozostawiamy bez komentarza… A może jednak z naszym komentarzem Tak warto…

Należy nadmienić, że KST „Nasz Kort” swoją działalność rozpoczęło 15 maja 2017r. z budżetem ledwo powyżej 2.000,00 zł, a w bieżącym roku pozyskało ze środków zewnętrznych 14.500,00 zł.

materiał: M. Pezacki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

 

 

Oceń artykuł: 4 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Rodzina 500+ i dobry start. Wpłynęło ponad 1,1 mln wniosków

Ponad 1,1 mln złożonych wniosków, w tym prawie 850 tys. o świadczenie dobry #start – to dotychczasowy bilans składania wniosków online o świadczenie Rodzina 500+ oraz dobry start.

(czytaj więcej)
0

Dziś Wielki Dzień Pszczół. Urząd Statystyczny przygotował infografikę

8 sierpnia obchodzimy Wielki Dzień Pszczół. Z tej okazji Główny Urząd Statystyczny #przygotował infografikę, z której możemy dowiedzieć się kilku informacji na temat pszczelarzy i produkcji miodu w Polsce.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)