Dziś mamy 18 lutego 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

19 czerwca 2018

Dzieci z Rozstrzębowa rozmawiały o bezpieczeństwie

foto: powierzone

foto: powierzone

Dzielnicowy z komisariatu w Kcyni, asp. szt. Marek Dubiel przeprowadził spotkanie profilaktyczne dla #uczniów Szkoły Podstawowej z Rozstrzębowa.

W związku z nadchodzącymi wakacjami, asp. szt. Marek Dubiel, dzielnicowy z kcyńskiego komisariatu odwiedził uczniów w Szkole Podstawowej w Rozstrzębowie. W przeprowadzonych przez dzielnicowego zajęciach udział wzięli uczniowie w różnym wieku, dlatego też tematyka spotkania była różnorodna.

Mowa była o bezpiecznym zachowaniu na drodze i podstawowych przepisach drogowych, w tym także, jak powinien zachowywać się rowerzysta, jako uczestnik ruchu drogowego. Nie zabrakło również informacji o spędzaniu czasu nad wodą. Policjant przypominał zasady, o których podczas kąpieli powinno pamiętać każde dziecko.

Asp. szt. Dubiel poruszył także bardzo ważną kwestię związaną z pracami polowymi. Zwracał uwagę, że dzieci nie powinny wykonywać prac niebezpiecznych, nie powinny przebywać w miejscach, gdzie rodzice pracują maszynami rolniczymi, gdyż chwila nieuwagi może skutkować wypadkiem.  

Spotkanie z dzielnicowym zostało zorganizowane w ramach kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

materiał: Mł. asp. Justyna Andrzejewska

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)