Dziś mamy 16 czerwca 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

11 października 2018

Dzieci spotkały się z policjantami. Rozmawiali na temat bezpieczeństwa

fot.powierzone

fot.powierzone

Wczoraj (10.10.18) policjanci z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii odwiedzili dzieci w Szkole Podstawowej w Rozstrzebowie. Młodsi uczniowie uczyli się, jak bezpiecznie korzystać z dróg, a starsi wysłuchali prelekcji na temat demoralizacji nieletnich, cyberprzemocy i używek.

Policjanci nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii w ramach prowadzonej działalności profilaktycznej, odwiedzili wczoraj (10.11.18) uczniów w Szkole Podstawowej w Rozstrzębowie. Celem wizyty mundurowych było przeprowadzenie zajęć dla dzieci na temat bezpieczeństwa.

Policjanci dostosowali tematykę zajęć do wieku uczniów. Z dziećmi z klas 0 – III omówiono problematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, właściwego korzystania z dróg, konieczności wyposażania się w odblaski oraz ostrożności podczas kontaktu z osobami nieznajomymi. Dzieci miały też możliwość obejrzeć policyjny radiowóz i usiąść za jego kierownicą wczuwając się w rolę policjanta.

W klasach IV – VIII policjanci przybliżyli kwestie związane z demoralizacją oraz przestępczością nieletnich łącznie z konsekwencjami, jakie grożą młodym ludziom za łamanie prawa. Młodzież dowiedziała się także wiele na temat cyberprzemocy oraz zagrożeń związanych z zażywaniem używek.    

Materiał: Mł. asp. Justyna Andrzejewska  Oficer prasowy  KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa stanu surowego
Wagi sklepowe
700PLN 500PLN
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Lipoliza injekcyjna
Deska elewacyjna
Meble łazienkowe
Produkty instax
od 37,90PLN
Meble młodzieżowe systemowe
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)