Dziś mamy 27 września 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

28 lipca 2021

Droga wojewódzka nr 241 w remoncie. Na jakim jej odcinku trwają prace?

fot. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy

fot. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy

Rozpoczęły się prace przy przebudowie dwóch# odcinków drogi wojewódzkiej nr 241 w powiecie sępoleńskim. Prace są prowadzone pomiędzy miejscowościami Trzciany-Sikorz oraz Więcbork – Zboże. Urząd Marszałkowski zabezpieczył na te zadania ponad 4 mln zł. Na tej drodze zlecimy również remonty na terenie Tucholi.

Prace realizowane są na terenie gminy Sępólno Krajeńskie: pomiędzy miejscowościami Trzciany i Sikorz oraz na terenie gminy Więcbork (pomiędzy przejazdem kolejowym i miejscowością Zboże). W zakres prac wchodzą między innymi:

 • frezowanie istniejących nawierzchni jezdni,
 • ułożenie nowych warstw mineralno-asfaltowych oraz siatki zbrojeniowej,
 • remonty zjazdów,
 • odtworzenie rowów
 • odtworzenie oznakowania poziomego,
 • wykonanie poboczy,
 • ustawienie nowych barier sprężystych w miejsce istniejących
 • wymiana oznakowania pionowego i słupków prowadzących uchylnych
 • dodatkowo na odcinku Trzciany-Sikorz zbudowane zostaną 4 perony autobusowe z miejscami pod wiaty

Za prace na obu odcinkach Zboże –Więcbork oraz Trzciany-Sikorz odpowiada firma Drogomex z Pruszkowa. Pochłoną one łącznie prawie 4,2 mln zł. Podstawowe roboty zajmą około 3 miesięcy. Po zakończeniu droga objęta będzie 5-letnia gwarancją. Obecnie wykonawca usunął już starą nawierzchnię i przygotowuje się do ułożenia pierwszych warstw bitumicznych (wyrównawczej). Kierowcy muszą liczyć się w ich trakcie z ruchem wahadłowym i ograniczeniami prędkości.

Kujawsko-pomorski odcinek drogi wojewódzkiej nr 241 ma około 100 kilometrów. Cała trasa prowadząca do Rogoźna w Wielkopolsce ma długość 144 kilometrów. Trasa komunikuje szereg miast i miejscowości położonych na zachodniej ścianie Kujawsko-Pomorskiego (m.in. Kcynię, Nakło nad Notecią, Mroczę, Więcbork, Sępólno Krajeńskie i Tucholę). W poprzednich latach zmodernizowane zostały odcinki o łącznej długości ponad 30 kilometrów oraz most na rzece Orlej. W Mroczy i Nakle dobudowane zostały obwodnice. Droga wojewódzka nr 241 jest jedna z blisko 90 tras, które podlegają samorządowi województwa kujawsko- pomorskiego. Sieć dróg wojewódzkich ma długość ponad 1700 kilometrów.

Ważne liczby:

 • Długość odcinka Zboże-Więcbork 1,54 km
 • Długość odcinka Trzciany-Sikorz 2,36 km
 • Koszt odnowy obu odcinków : 4,16 mln zł
 • Gwarancja: 5 lat

Wydatki na inwestycje drogowe

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego na przygotowanie i realizację zadań drogowych zabezpieczył środki o łącznej wartości 800 mln złotych, które zostaną wykorzystane na przeprowadzenie inwestycji do 2023 roku. Do tej kwoty dołączyliśmy kolejne 200 mln złotych przeznaczony na modernizację infrastruktury drogowej w następnych trzech latach, co łącznie daje miliard złotych na poprawę jakości wojewódzkich tras. Z listą realizowanych obecnie zadań można zapoznać się na stronie.

Materiał: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  Mistrzu , w dniu 28-07-2021 07:55:25 napisał:

  Jedną najważniejszą rzeczą jest brak chodników przy tej drodze.... Zresztą nie jedynej wojewódzkiej...

  odpowiedz

  • 0 (0)

  TAK, w dniu 29-07-2021 07:28:32 napisał:

  Główną drogę prowadzącą przez Więcbork czas najwyższy wyremontować! Wjazd od strony Nakła to jest jakiś koszmar! Nikt nic z tym nie robi!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Meble na wymiar: szafy przesuwne
0

200. rocznica urodzin Cypriana Kamila Norwida. Emisja nowego znaczka

200. rocznica urodzin uznawanego za# czwartego wieszcza narodowego epoki romantyzmu, wybitnego poety, Cypriana Kamila Norwida została upamiętniona przez Pocztę Polską w wyjątkowej emisji filatelistycznej.

(czytaj więcej)
0

Luksus w dzisiejszych czasach. O czym najczęściej marzą Polacy?

Ponad 70% Polaków zapytanych przez# serwis Prezentmarzeń stara się spełniać marzenia. Tylko 11% czeka biernie licząc, że same się spełnią. Zdaniem 40% respondentów badania „O czym marzą Polacy w 2021 roku?” luksusem w dzisiejszych czasach jest niezależność finansowa pozwalająca realizować plany i marzenia.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczeństwo w biurze. Tych reguł musi przestrzegać pracownik

Po wielu miesiącach pracy zdalnej, coraz więcej osób wraca do# biur. To dobry moment, by przypomnieć podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z komputerów i innych urządzeń podłączonych do sieci w miejscu pracy. Stosujcie!

(czytaj więcej)
0

Cyberprzemoc a tradycyjna przemoc rówieśnicza. Anonimowy, czyli bezkarny?

Cyberprzemoc często jest przedłużeniem - przeniesionych do# sieci - konfliktów ze szkolnego korytarza. Choć ma inną specyfikę i metody, może być tak samo szkodliwa jak tradycyjna przemoc rówieśnicza. Dlatego – rodzicu, zachowaj czujność i reaguj.

(czytaj więcej)