Dziś mamy 25 października 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

27 września 2020

Doświetlenie wsi nie wcześniej niż w 2022 roku? Zebranie w Turzynie

fot. MM

fot. MM

W miniony piątek w świetlicy w Turzynie zorganizowano# zebranie, którego głównym punktem był podział funduszu sołeckiego na 2021 rok. Oprócz mieszkańców, wzięli w nim również udział burmistrz Kcyni Marek Szaruga oraz radny powiatu nakielskiego Ryszard Bagnerowski.

Po oficjalnym rozpoczęciu zebrania przez sołtysa Turzyna Tomasza Bagnerowskiego, mieszkańcy zostali zapoznani z propozycją podziału funduszu sołeckiego na przyszły rok, który wyniósł dokładnie 26 tys. 330 zł. Wspomniana kwota została decyzją mieszkańców przeznaczona na: Wynagrodzenia (opieka nad świetlicą) – 4 tys. zł; utrzymanie dróg w sołectwie – 6 tys. zł; organizacja imprez integracyjnych – 2 tys. 630 zł; plac zabaw – 2 tys. zł; utrzymanie zieleni na terenie wsi – 700 zł; doposażenie świetlicy wiejskiej – 1 tys. zł; dalszy etap budowy biesiadnika – 10 tys. zł.

Podobnie jak przed rokiem, tak i teraz w Turzynie zaszła konieczność zmiany w bieżących wydatkach. – Praktycznie drugi rok z rzędu przesuwamy pieniądze z oświetlenia na inny cel, bo gminy nie stać na pokrycie pozostałej części tej inwestycji – poinformował sołtys Tomasz Bagnerowski. Tym samym 3 tys. zł początkowo przeznaczone na oświetlenie Turzyna, zgromadzone w sali osoby zdecydowały się przesunąć na doposażenie świetlicy wiejskiej.

Wypowiedź sołtysa rozwinął jeszcze Marek Szaruga. – Dopóki nie spłacimy poprzedniej umowy, to nie możemy wejść w kolejną umowę doświetlania. Dopiero po jej spłaceniu zorganizujemy specjalne spotkanie z sołtysami i pochylimy się nad tymi miejscami, które należy jeszcze doświetlić. Ostatnia rata umowy minie w styczniu 2022 roku. Obecnie mamy obliczone, ze na doświetlenie samego Turzyna należałoby wydać 45 tys. zł i warto podkreślić, że takich sołectw u nas w gminie mamy aż 37 – powiedział burmistrz Kcyni.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Naczepa platforma
Meble kuchenne
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
999PLN PROMOCJAPLN
Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Zabiegi odmładzające
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Makaronu. Można stworzyć z niego proste i pyszne dania

Jesienne weekendy to doskonała okazja do szukania nowych pomysłów na wspólne spędzenie #czasu w domowym zaciszu. W najbliższą niedzielę nie trzeba będzie ich szukać, ponieważ 25 października obchodzimy Światowy Dzień Makaronu. To świetny pretekst, aby zaangażować wszystkich domowników w przygotowanie prostego i smacznego dania. Wystarczy 5 składników i odrobina czasu. Potrzebni będą też oczywiście miłośnicy makaronu. A takich na pewno nie brakuje, prawda?

(czytaj więcej)