Dziś mamy 17 lutego 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

21 stycznia 2020

Deblowy Turniej Tenisa Ziemnego. Rywalizowano o Puchar Burmistrza Kcyni

fot. Ryszard Hanioszyn

fot. Ryszard Hanioszyn

W niedzielę 19 stycznia 2020 r. przy współorganizacji Kcyńskiego Stowarzyszenia #Tenisowego „Nasz Kort” został przeprowadzony Okolicznościowy Otwarty Deblowy Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Kcyni.

Turniej został przeprowadzony na okoliczność 75. rocznicy wyzwolenia Kcyni 22 stycznia 1945 spod okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej. W szczególny sposób, na sportowo na arenie do tenisa ziemnego hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni uczczono wydarzenia wyzwolenia Kcyni 22 stycznia 1945 spod represji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej.

Uczestniczący w zawodach oddali minutą ciszy hołd bohaterom walk o wyzwolenie i ofiarom prześladowań niemieckich, tragicznych wydarzeń II wojny światowej.

Do zawodów zgłosiło się siedem par deblowych. Zagrali tenisiści z: Łabiszyna, Nakła nad Notecią, Żnina i Kcyni. Pary zostały podzielone na dwie grupy. Następnie po rozegraniu meczów grupowych zagrano w półfinale. Zwycięzcy z półfinałów zagrali o I miejsce w turnieju, a pary deblowe z drugimi miejscami w półfinale zagrały o III miejsce w turnieju.

Wyniki, klasyfikacja w grupie „A”:

I miejsce Jarek Wielebski, Mirek Pezacki 3 pkt

II miejsce Adam Rybicki, Jacek Kiliszewski 2 pkt

III miejsce Jakub Orzechowski, Krzysztof Maciejewski 1 pkt

IV miejsce J Kruszelnicki, M. Kruszelnicki 0 pkt

Wyniki, klasyfikacja w grupie „B”:

I miejsce Łukasz Ficek, Jarek Adamczewski  3 pkt

II miejsce Mateusz Kania, Daniel Bembnista 2 pkt

III miejsce Kuba Adamczewski, Marcin Paszkiet  0 pkt

Mecze w półfinale:

Mecz A1 : B2
Jarek Wielebski - Mirek Pezacki 5:9 Mateusz Kania - Daniel Bembnista

Mecz A2 : B1
Adam Rybicki - Jacek Kiliszewski 4:9 Łukasz Ficek - Jarek Adamczewski

Mecze finałowe

Mecz o I MIEJSCE
Łukasz Ficek - Jarek Adamczewski 9 3 Mateusz Kania - Daniel Bembnista

Mecz o III MIEJSCE
Jarek Wielebski - Mirek Pezacki 9:2 Adam Rybicki - Jacek Kiliszewski

Klasyfikacji końcowa: NAGRODY

I miejsce Ł. Ficek i J. Adamczewski - dwa puchary i dwa zestawy piłek do tenisa.
II miejsce D. Bembnista i M. Kania - dwa puchary i dwa zestawy piłek do tenisa.
III miejsce J. Wielebski i M. Pezacki - dwa puchary i dwa zestawy piłek do tenisa.

Zawody dostarczyły zawodnikom sportowych emocji i sportowej satysfakcji, a kibicom i zawodnikom ciekawej i widowiskowej wymiany piłek.

Zawodnikom na podsumowanie turnieju w imieniu Burmistrza Kcyni Pana Marka Szarugi wręczono puchary za miejsca I, II, III i nagrody rzeczowe - zestawy piłek do tenisa. Organizatorami turnieju byli: Burmistrz Kcyni i Stowarzyszenie Tenisa Ziemnego „Nasz Kort”.

Materiał: Ryszard Hanioszyn/red.

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 28 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)