Dziś mamy 10 lipca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

28 czerwca 2020

Dane o frekwencji. Najwyższa w gminie Nakło

fot. BG

fot. BG

Trwają wybory prezydenckie. O 21:00 zostaną zamknięte lokale wyborcze. Tymczasem PKW opublikowała dane o frekwencji na godzinę 12:00.

Na konferencji prasowej Państwowej Komisji Wyborczej, którą zwołano po godzinie 13:30 przedstawiono dane nt. frekwencji na godzinę 12:00. Do tego momentu, w lokalach wyborczych w całym kraju wydano ponad 7 milionów sto tysięcy kart do głosowania. Daje to wysoką frekwencję wynoszącą ponad 24%. W naszym województwie frekwencja była nieco niższa i wynosiła 23,61%.

W powiecie nakielskim wyniosła z kolei 21,15%. Jak kształtowała się frekwencja w poszczególnych gminach? Najwyższą odnotowano w gminie Nakło - 22,15%, na kolejnym miejscu jest gmina Mrocza 21,39%. Trzecie miejsce pod względem frekwencji zajęła gmina Szubin - 21,21%. W gminie Kcynia na godzinę 12:00 do urn udało się 19,76% uprawnionych do głosowania, a w gminie Sadki było to 18,94%.

Do zamknięcia lokali zostało jeszcze kilka godzin. Już teraz PKW spodziewa się, że w tych wyborach może paść frekwencyjny rekord bowiem pod wieloma lokalami nadal ustawiają się kolejki obywateli chętnych, aby oddać swój głos na jednego spośród 11 kandydatów. Przypominamy o obowiązki zasłaniania nosa i ust w lokalu. Dobrze jest mieć również ze sobą swój długopis.
Na zdjęciach prezentujemy głosowanie w lokalach wyborczych w Paterku i Ślesinie.

Oceń artykuł: 9 20

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)