Dziś mamy 20 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

03 marca 2021

Czy konsolidacja chwilówek jest możliwa?

Konsolidacja to nic innego jak połączenie wszystkich naszych obecnych zobowiązań finansowych w# jedno. To rozwiązanie sprawia, że osoba zadłużona może spłacać wyłącznie jedną, zbiorczą ratę, a nie kilka odrębnych. Dzięki temu można wydłużyć okres spłaty, a także zmniejszyć miesięczne zobowiązanie.

Nowe warunki spłaty, które wynikają z konsolidacji zadłużeń, pozwalają na odciążenie domowego budżetu. Konsolidacją (https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny ) powinien zainteresować się każdy, kto ma problem z regularnym spłacaniem obciążeń lub często zapomina o wykonaniu przelewu na poczet kredytu. Czym jest konsolidacja i jak to wygląda w praktyce? Warto wiedzieć, z czym wiąże się ten proces i kiedy warto z niego skorzystać.

 Chwilówki a konsolidacja zobowiązań. Czy to dobre rozwiązanie?

Konsolidacja chwilówek jest dobrym rozwiązaniem, aby uporać się z problemem zalegających zobowiązań. Oferta tego typu jest skierowana do osób zadłużonych, które nie mogą poradzić sobie finansowo z miesięcznymi opłatami. Warto jednak wiedzieć, że po dokonaniu konsolidacji pożyczek wzrasta ich całkowity koszt w przypadku wydłużenia okresu spłaty. Połączenie obecnych zobowiązań to nic innego jak zaciągnięcie jednej pożyczki, która umożliwi szybką spłatę poprzednich. Dzięki temu można w znacznym stopniu zyskać na czasie i nieco odciążyć swój domowy budżet. Nie warto jednak próbować zaciągać zbyt dużych kwot ponad zapotrzebowanie na spłatę obecnych obciążeń, ponieważ może to prowadzić do kolejnych problemów ze spłatą wysokiego zobowiązania.

 

Osoba zadłużona powinna stosunkowo szybko decydować się na konsolidację chwilówek, ponieważ zbyt duże opóźnienia w płatnościach mogą negatywnie wpływać na jej historię kredytową. Wiąże się to utrudnieniem późniejszego procesu uzyskania konsolidacji. Wiarygodność wnioskodawców jest bowiem stawiana na pierwszym miejscu podczas składania dyspozycji o chęć konsolidacji zadłużeń.

 Jak wypełnić i złożyć wniosek o konsolidację chwilówek? 

Pożyczka na spłatę chwilówek oraz złożenie stosownego wniosku wymaga dostarczenia niezbędnej dokumentacji, oraz danych dotyczących dochodów wnioskodawcy. Cały proces może potrwać nawet do kilku tygodni w zależności od stopnia skomplikowania sprawy i kwoty zadłużenia. W przypadku firm pozabankowych proces jest o wiele prostszy, a na decyzję czeka się o wiele krócej. Decydując się na tę formę konsolidacji, można liczyć na dodatkową gotówkę już tego samego dnia, w którym złożono wniosek o udzielenie kredytu konsolidacyjnego. Przy wyborze firmy udzielającej kredyt warto zwrócić uwagę na odsetki, czas trwania umowy oraz wysokość miesięcznej raty. Wnioskując o połączenie chwilówek, należy z góry określić ich wysokość, a także ilość. Warto też pamiętać, że wnioskodawca fizycznie nie otrzyma kwoty konsolidacji na konto, ponieważ wszystkie środki z tego tytułu są przelewane bezpośrednio na konta pożyczkodawców. Istnieje także możliwość zaciągnięcia pożyczki konsolidacyjnej w firmach pożyczkowych, które dają możliwość otrzymania gotówki na konto, jednakże w takim przypadku należy rozważnie zarządzać swoim budżetem.

Podczas składania wniosku o konsolidację potrzebne będą podstawowe dokumenty, czyli: dowód osobisty, zaświadczenie o dochodach oraz rodzaju zatrudnienia. Sama konsolidacja z założenia ma łączyć pozostałe zobowiązania w jedno, jednakże podczas składania wniosku należy uwzględnić w nim całkowite koszty wszystkich dotychczasowych pożyczek. Dzięki temu bank lub firma pożyczkowa może dokładnie obliczyć zdolność kredytową klienta oraz zaproponować odpowiedni okres spłaty.

 Kto najczęściej korzysta z konsolidacji chwilówek?

Z tego typu rozwiązań najczęściej korzystają osoby zadłużone, znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej, nie posiadające jakichkolwiek oszczędności. Konsolidacja umożliwia odzyskanie kontroli nad wszystkimi zadłużeniami oraz pozwala dopasować wysokość miesięcznej raty do możliwości dłużnika. Warto jednak wiedzieć, że takie rozwiązanie możliwe jest tylko wtedy, kiedy dana osoba posiada dobrą historię kredytową bez znacznych zaległości w spłatach raty.

Wady i zalety konsolidacji chwilówek 

Największą zaletą konsolidacji jest możliwość rozłożenia płatności zadłużeń w czasie oraz dopasowanie miesięcznej raty do możliwości dłużnika. Jest to także mniejsze obciążenie portfela i uniknięcie kontaktów z działem windykacji kredytodawców. Dodatkowo konsolidacja pozwala uniknąć negatywnych wpisów w historii BIK.

Nie zawsze istnieje możliwość konsolidacji chwilówek w placówkach bankowych oraz wymagana jest dość wysoka zdolność kredytowa, która pozwoli na zaciągnięcie odpowiednio wysokiego zobowiązania. Podsumowując całkowite koszty konsolidacji, może okazać się, że są one znacznie wyższe niż te, które dotyczyły obecnych chwilówek. Opłacalność konsolidacji zazwyczaj wynika ze względu zmniejszenia miesięcznej raty.

 

Materiał Partnera- artykuł sponsorowany

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Edukacyjny piknik z okazji Dnia Ziemi. Wstęp bezpłatny

22 kwietnia 2024 r. po raz pięćdziesiąty czwarty obchodzimy# Dzień Ziemi. To święto ekologiczne, które w tym roku promowane jest hasłem: Planeta kontra plastik. W ramach obchodów Główny Inspektorat Ochrony Środowiska jest współorganizatorem edukacyjnego pikniku na terenie Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB.

(czytaj więcej)
0

Ćwiczenia strażaków w Szczecinie. Doskonały obiekt do nauki

W ramach zawartego porozumienia o współpracy #z Politechniką Szczecińską ratownicy OSP JRS wzięli udział w ćwiczeniach zorganizowanych w Akademickim Centrum Szkoleniowym MUSTC.

(czytaj więcej)