Dziś mamy 22 stycznia 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

05 lutego 2018

Czwarty turniej eliminacyjny. Niewiele zabrakło do finału

fot. B. Łyszczarz

fot. B. Łyszczarz

4 lutego 2018 r. zawodniczki MLUKS Orlik Kcynia rywalizujące w Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej # Lidze Piłki Ręcznej w kategorii młodziczka młodsza udały się na czwarty turniej eliminacyjny do Kęsowa.

W pierwszym spotkaniu po bardzo dobrej grze dziewczyny przegrały z liderem naszej grupy UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno 11 - 8. W drugim spotkaniu z miejscowym MKS nasze dziewczyny wygrały 10 – 7. W ostatnim spotkaniu zmierzyliśmy się z UKS Dąbrowa Chełmińska. Stawką tego meczu była awans do finałów wojewódzkich. Nasza drużyna musiała wygrać różnicą 5 bramek. Początek spotkania był w naszym wykonaniu rewelacyjny w czwartej minucie prowadziliśmy 4 – 0. Jednak w tym momencie nie potrafiliśmy powiększyć przewagi i do przerwy wynik nie uległ zmianie. Po przerwie zawodniczki z Dąbrowy postawiły wszystko na jedną szalę i mozolnie zaczęły odrabiać straty. Na pięć minut prowadziliśmy jeszcze 3 bramkami jednak od tego momenty bramka rywali była jak zaczarowana. Mecz zakończył się remisem i zgodnie z przepisami o wygranej decydowały rzuty karne, które nasza drużyna wygrała 3 – 1 i wygrała swoje spotkanie.

„Bardzo serdecznie gratuluje dziewczynom dobrego turnieju. Zabrakło nam niewiele. Jestem jednak zadowolony z postawy w lidze. Nasza praca małymi krokami idzie do przody. Widać lepszą grę w obronie mojej drużyny. W ataku musimy zachować więcej spokoju. Generalnie jednak widać znaczący postęp.” – przekazał trener MLUKS Orlik Kcynia Bartek Łyszczarz.

SKŁAD: Michalska Maja (br), Kutka Maria (13 br.), Walentowska Daria (4 br.), Dyduch Zuzanna (1 br.), Wiśniewska Kinga (5 br.), Łyszczarz Emilia (2 br.), Wiśniewska Iga, Kuś Martyna, Wypych Julia, Ozdyk Antonina, Białachowska Kinga.

Zadanie realizowane w ramach projektu „Rozwój sportu na terenie Gminy Kcynia 2018”.

materiał: Bartek Łyszczarz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)