Dziś mamy 19 marca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

11 kwietnia 2018

Czas po nawałnicy jest pełen wyzwań. Przed nadleśnictwem nadal ogrom pracy

fot. P. Dobies

fot. P. Dobies

Minął pierwszy kwartał nowego roku. Czas od nawałnicy w sierpniu zeszłego roku to dla leśniczych # Nadleśnictwa Szubin czas nowych wyzwań i bardzo intensywnej pracy.

Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że pół godziny w stuletnim życiu lasu może zmienić tak wiele. Nie przypuszczaliśmy, że będzie aż tak trudno i przyjdzie nam się borykać z tak wielką ilością problemów. Założyliśmy, że w 2018 roku uprzątniemy 300 000 metrów sześciennych drewna powalonego. W latach przed wichurą pozyskiwaliśmy w granicach 120 000 metrów.

To prawie trzyletni plan dla całego obszaru Nadleśnictwa. Priorytetem dla nas jest jak najszybsze przywrócenie lasu na powierzchniach dotkniętych klęską. Tylko na ten rok zaplanowaliśmy odnowienie prawie 340 ha lasu, co stanowi ogromne wyzwanie. Zadanie to trzykrotnie przekracza ilość odnowień w poprzednich latach, a dodatkowo zależne jest od kaprysów aury. Jesteśmy jednak nastawieni optymistycznie. Przystępujemy do tej akcji z nadzieją, że pogoda będzie nam sprzyjać i uda nam się zrealizować nasze wszystkie założenia. 

materiał: Piotr Siuda

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 11 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)