Dziś mamy 18 lipca 2018, środa, imieniny obchodzą:
11 kwietnia 2018

Czas po nawałnicy jest pełen wyzwań. Przed nadleśnictwem nadal ogrom pracy

fot. P. Dobies

fot. P. Dobies

Minął pierwszy kwartał nowego roku. Czas od nawałnicy w sierpniu zeszłego roku to dla leśniczych # Nadleśnictwa Szubin czas nowych wyzwań i bardzo intensywnej pracy.

Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że pół godziny w stuletnim życiu lasu może zmienić tak wiele. Nie przypuszczaliśmy, że będzie aż tak trudno i przyjdzie nam się borykać z tak wielką ilością problemów. Założyliśmy, że w 2018 roku uprzątniemy 300 000 metrów sześciennych drewna powalonego. W latach przed wichurą pozyskiwaliśmy w granicach 120 000 metrów.

To prawie trzyletni plan dla całego obszaru Nadleśnictwa. Priorytetem dla nas jest jak najszybsze przywrócenie lasu na powierzchniach dotkniętych klęską. Tylko na ten rok zaplanowaliśmy odnowienie prawie 340 ha lasu, co stanowi ogromne wyzwanie. Zadanie to trzykrotnie przekracza ilość odnowień w poprzednich latach, a dodatkowo zależne jest od kaprysów aury. Jesteśmy jednak nastawieni optymistycznie. Przystępujemy do tej akcji z nadzieją, że pogoda będzie nam sprzyjać i uda nam się zrealizować nasze wszystkie założenia. 

materiał: Piotr Siuda

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 11 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)