Dziś mamy 17 grudnia 2017, niedziela, imieniny obchodzą:
17 listopada 2017

Ćwierćfinały mistrzostw wojewódzkich. Dziewczęta uzyskały awans do półfinału

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniu 15 listopada 2017 r. w Osielsku rozegrano ćwierćfinał Mistrzostw Województwa w Piłce # Ręcznej dziewcząt (roczniki 2002- 2004).

W zawodach brały udział 4 drużyny: Gimnazjum nr 6 z Bydgoszczy, Gimnazjum z Żołędowa, Gimnazjum nr 5 ze Żnina oraz Gimnazjalistki z Kcyni trenowane przez p. Jacka Kulińskiego. Grano systemem pucharowym. W pierwszym meczu nasze dziewczyny zagrały z Gimnazjum z Bydgoszczy. Po dość nerwowym początku mecz zakończył się zwycięstwem Kcynianek 21-11 . W meczu decydującym o awansie do półfinałów Mistrzostw Województwa nasze dziewczyny zmierzyły się z gimnazjalistkami z Żołędowa. Jak podkreśla trener Jacek Kuliński mecz był spokojny, dziewczyny zagrały dobrze w obronie, jeszcze lepiej w ataku. Spotkanie zakończyło się naszym zwycięstwem w stosunku 23-5, a tym samym uzyskaliśmy awans, z którego się bardzo cieszymy. Półfinały odbędą się w dniu 22.11.2017 r. w Bydgoszczy.

Zwycięski zespół z Kcyni zagrał w składzie: Dominika Grzegorek, Julia Milik, Jagoda Idczak, Zuza Jurek, Amelia Jurek, Julia Karakiewicz, Marysia Niedbalska, Julia Rybak, Natalia Grzegorek, Oliwia Kramer.

O tym, że piłka ręczna na terenie gminy Kcynia cieszy się coraz większą popularnością, świadczą sukcesy naszych drużyn, zarówno dziewcząt, jak i chłopców. W ostatnim czasie do ćwierćfinału wojewódzkiego dziewcząt szkół podstawowych awansowała SP Kcynia, w której grają zawodniczki MLUKS Orlik Kcynia (ćwierćfinały odbędą się w dniu 20.11.2017 r. w Kcyni). Do ćwierćfinałów wojewódzkich awansowali również chłopcy z Gimnazjum w Kcyni oraz uczniowie ZST Kcynia. Dużą zasługę mają w tym względzie nauczyciele wychowania fizycznego, którzy przygotowują młodzież do turniejów. Nie do przecenienia jest także rola klubu sportowego MLUKS Orlik Kcynia.

„Działania, które podejmuje nasz klub MLUKS Orlik Kcynia obejmujące m.in. prowadzenie sekcji piłki ręcznej, treningi, sparingi, turnieje, granie rozgrywek w lidze wojewódzkiej oraz realizację przedsięwzięć takich jak szczypiorniasta liga chłopców, przynoszą efekty w postaci wspomnianych zwycięstw i sukcesów szkół na polu piłki ręcznej, z czego się bardzo cieszymy” - przekazał trener p. Jacek Kuliński.

materiał: Jacek Kuliński

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 15 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)