Dziś mamy 22 października 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
17 listopada 2017

Ćwierćfinały mistrzostw wojewódzkich. Dziewczęta uzyskały awans do półfinału

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniu 15 listopada 2017 r. w Osielsku rozegrano ćwierćfinał Mistrzostw Województwa w Piłce # Ręcznej dziewcząt (roczniki 2002- 2004).

W zawodach brały udział 4 drużyny: Gimnazjum nr 6 z Bydgoszczy, Gimnazjum z Żołędowa, Gimnazjum nr 5 ze Żnina oraz Gimnazjalistki z Kcyni trenowane przez p. Jacka Kulińskiego. Grano systemem pucharowym. W pierwszym meczu nasze dziewczyny zagrały z Gimnazjum z Bydgoszczy. Po dość nerwowym początku mecz zakończył się zwycięstwem Kcynianek 21-11 . W meczu decydującym o awansie do półfinałów Mistrzostw Województwa nasze dziewczyny zmierzyły się z gimnazjalistkami z Żołędowa. Jak podkreśla trener Jacek Kuliński mecz był spokojny, dziewczyny zagrały dobrze w obronie, jeszcze lepiej w ataku. Spotkanie zakończyło się naszym zwycięstwem w stosunku 23-5, a tym samym uzyskaliśmy awans, z którego się bardzo cieszymy. Półfinały odbędą się w dniu 22.11.2017 r. w Bydgoszczy.

Zwycięski zespół z Kcyni zagrał w składzie: Dominika Grzegorek, Julia Milik, Jagoda Idczak, Zuza Jurek, Amelia Jurek, Julia Karakiewicz, Marysia Niedbalska, Julia Rybak, Natalia Grzegorek, Oliwia Kramer.

O tym, że piłka ręczna na terenie gminy Kcynia cieszy się coraz większą popularnością, świadczą sukcesy naszych drużyn, zarówno dziewcząt, jak i chłopców. W ostatnim czasie do ćwierćfinału wojewódzkiego dziewcząt szkół podstawowych awansowała SP Kcynia, w której grają zawodniczki MLUKS Orlik Kcynia (ćwierćfinały odbędą się w dniu 20.11.2017 r. w Kcyni). Do ćwierćfinałów wojewódzkich awansowali również chłopcy z Gimnazjum w Kcyni oraz uczniowie ZST Kcynia. Dużą zasługę mają w tym względzie nauczyciele wychowania fizycznego, którzy przygotowują młodzież do turniejów. Nie do przecenienia jest także rola klubu sportowego MLUKS Orlik Kcynia.

„Działania, które podejmuje nasz klub MLUKS Orlik Kcynia obejmujące m.in. prowadzenie sekcji piłki ręcznej, treningi, sparingi, turnieje, granie rozgrywek w lidze wojewódzkiej oraz realizację przedsięwzięć takich jak szczypiorniasta liga chłopców, przynoszą efekty w postaci wspomnianych zwycięstw i sukcesów szkół na polu piłki ręcznej, z czego się bardzo cieszymy” - przekazał trener p. Jacek Kuliński.

materiał: Jacek Kuliński

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 15 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)