Dziś mamy 19 czerwca 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
06 czerwca 2018

Cóż to było za spotkanie! Podczas Zjazdu Absolwentów odżyły wspomnienia

fot. Artur Koniec

fot. Artur Koniec

Zjazdy Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. K. Libelta stały się tradycją naszej szkoły. W dniu # 2 czerwca 2018 r. spotkał się rocznik maturalny’68, który warto nadmienić przybył bardzo licznie.

Spotkanie rozpoczęło się msza świętą. Następnie wszyscy uczestnicy udali się do szkoły. Cóż to było za spotkanie!. Miła atmosfera, młodzieńczy luz, wspaniałe wspomnienia, z drugiej strony chwile zadumania nad upływającym czasie ….
Jako pierwsza głos zabrała p. dyrektor Katarzyna Kluczyńska, witając uczestników słowami hymnu kcyńskiego liceum : „ Mistrzu Libelcie, Przyjacielu! Pomyśl! Rzecz tu nie do wiary – My dziś wolni, jest nas wielu! I my młodzi i Ty – stary. Zmierzamy do wspólnych celów”. W wystąpieniu Pani Dyrektor pojawiły się również fragmenty wspomnień napisane przez p. Władysława Rudasia – absolwenta, a także fragmenty z kroniki harcerskiej, które niewątpliwie wywołały uśmiechy na twarzach naszych Absolwentów.

Z kolei głos zabrał p. Stanisław Kulig – współorganizator zjazdu. Warto dodać w tym miejscu, że drugim organizatorem zjazdu była p. Sonata Szymańczak. Następnie miłe słowa skierowali do uczestników zjazdu byli dyrektorzy liceum- p. Paweł Prusak i p. Jan Polewczyński.

Całość uroczystości uświetniały piosenki, które wykonały z wielkim kunsztem uczennice – Klaudia Motyka i Natalia Madzińska. Nad właściwym przebiegiem uroczystości czuwał konferansjer – Maciej Starzomski. Podziękowania należą się uczniom- Arturowi Końcowi i Szymonowi Wessołowskiemu za obsługę sprzętu nagłaśniającego i audiowizualnego, a także uczennicom: Larze Doiczman, Natalii Grzegorek, Amelii Góralczyk i Marcie Szalow.

Szczególne podziękowania należy skierować do p. Dobromiły Siewkowskiej za wkład włożony w przygotowanie młodzieży do występów. Dyrekcja szkoły dziękuje również p. Marii Przegiętce oraz p. Sławkowi Lorkowi za pracę nad organizacją zjazdu.

materiał: Tomasz Suty

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)