Dziś mamy 13 grudnia 2017, środa, imieniny obchodzą:
18 grudnia 2017

"Ciekawość świata" w Kcyni

Ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu "Ciekawość świata" będzie dotyczyło zbliżających się # świąt Bożego Narodzenia.

Dlaczego św. Józef podczas Bożego Narodzenia śpi? Dlaczego Magowie zamienili się w Królów i było ich tylko trzech? Dlaczego przy żłóbku w ubogiej szopie pojawiają się wół i osioł? Od stuleci artyści sięgali po temat Bożego Narodzenia. Sceny – pełne symboli pojawiały się już w pierwszych wiekach chrześcijaństwa. Każda epoka dołożyła zwyczaje i obrzędy. Jeśli poznamy znaczenie gestów, przedmiotów, słów z Nowego Testamentu zamienionych na obrazy, rzeźby czy grafiki być może pełniej przeżyjemy kolejny cud Bożego Narodzenia?

Zapraszamy na spotkanie z p. Agnieszką Wysocką, historykiem sztuki w dniu 18 grudnia (wyjątkowo poniedziałek!). Początek o g. 17.30 w sali nr 1 Urzędu Miejskiego w Kcyni.

materiał: Justyna Makarewicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0
udostępnij na FB
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)