Dziś mamy 1 grudnia 2021, środa, imieniny obchodzą:

19 października 2021

Ciekawe zajęcia w Laskownicy. Przeprowadziły je policjantki

fot. KPP w Nakle

fot. KPP w Nakle

Czy nieletni może ponieść odpowiedzialność za# łamanie prawa, jakie decyzje w jego sprawie może podjąć sąd, a także o zagrożeniach związanych z niewłaściwym korzystaniem z sieci internetowej, rozmawiały policjantki podczas spotkania z uczniami szkoły w Laskownicy.

Mł. asp. Zofia Wrzeszcz, zajmująca się w nakielskiej komendzie profilaktyką, wspólnie z dzielnicową z kcyńskiego komisariatu, mł. asp. Milena Prajs, gościły wczoraj (18.10.21) w Szkole Podstawowej w Laskownicy.

Policjantki przeprowadziły zajęcia profilaktyczne dla uczniów z klas IV-VIII, podczas których omówiły wiele ważnych kwestii. Jedną z nich było bezpieczeństwo w sieci internetowej i cyberprzemoc. Mundurowe przedstawiły zagrożenia związane z niewłaściwym korzystaniem z Internetu oraz przestrzegały przed różnego rodzaju niewłaściwymi zachowaniami związanymi z aktywnością internetową.

Młodzież dowiedziała się również czym jest demoralizacja, jak kwestie ich odpowiedzialności za łamanie prawa regulują przepisy i jakie decyzje może w stosunku do nieletniego podjąć sąd.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowy KPP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Trzy przekąski na Andrzejki. Musisz ich spróbować

Andrzejki tuż tuż. Jeśli planujesz imprezę w domu i chcesz zaprosić# znajomych, przygotuj specjalne menu. Może zaserwujesz swoim gościom smakowite przekąski w formie finger food? Nie dość, że apetycznie wyglądają i wybornie smakują, to ich przygotowanie nie zajmie ci wcale dużo czasu.

(czytaj więcej)
0

Ceny prądu. Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W kontekście zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej# od nowego roku, już teraz warto sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie prądu, a tym samym wpływ rachunków na budżet gospodarstwa domowego.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)