Dziś mamy 18 stycznia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

25 listopada 2019

Ciekawa forma zajęć szkolnych. Uczniowie poznali sztukę rzeźbienia

fot. Agnieszka Bembnista

fot. Agnieszka Bembnista

Dnia 19 listopada 2019r. uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia i klas # PDP rozpoczęli cykl zajęć zawodoznawczych.

Dzięki uprzejmości właściciela Restauracji - Hotelu „Ekspresja” w Nakle nad Notecią, pana Szymona Brukwickiego oraz pani Anny Sprengel – Król, młodzież kcyńskiego „Korczaka” miała możliwość uczestniczenia w ciekawej formie zajęć szkolnych.

Z dużym zaangażowaniem oraz chęcią zdobycia wiedzy uczniowie poznali japońską sztukę rzeźbienia w owocach i warzywach zwaną „carvingiem”. Podczas zajęć p. Ania zapoznała uczniów ze sposobami zdobienia owoców i warzyw, bankietowego układania owoców na potrawach, a także opowiedziała o metodzie naturalnego konserwowania wykonanych prac. Niezwykła atmosfera panująca podczas zajęć przyczyniła się do stworzenia fantastycznych kwiatów z cukinii oraz mandarynek, koszyków z melona i arbuza, a także różnorodnych form warzywnych liści.

Powyższe zajęcia są pierwszymi zajęciami przygotowującymi młodzież Zespołu Szkół Specjalnych w Kcyni do poznawania różnorodnych zawodów, odnajdywania się w codziennej rzeczywistości poszukiwania pracy, a także wychodzenia naprzeciw niepełnosprawnościom.

Koordynatorki i pomysłodawczynie spotkania - p. Agnieszka Bembnista i p. Agnieszka Maciejewska dziękują p. Szymonowi oraz p. Ani za życzliwość, chęć dalszej współpracy i możliwość przeprowadzenia tych inspirujących zajęć.

materiał: Agnieszka Bembnista 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)