Dziś mamy 6 grudnia 2019, piątek, imieniny obchodzą:

25 listopada 2019

Ciekawa forma zajęć szkolnych. Uczniowie poznali sztukę rzeźbienia

fot. Agnieszka Bembnista

fot. Agnieszka Bembnista

Dnia 19 listopada 2019r. uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia i klas # PDP rozpoczęli cykl zajęć zawodoznawczych.

Dzięki uprzejmości właściciela Restauracji - Hotelu „Ekspresja” w Nakle nad Notecią, pana Szymona Brukwickiego oraz pani Anny Sprengel – Król, młodzież kcyńskiego „Korczaka” miała możliwość uczestniczenia w ciekawej formie zajęć szkolnych.

Z dużym zaangażowaniem oraz chęcią zdobycia wiedzy uczniowie poznali japońską sztukę rzeźbienia w owocach i warzywach zwaną „carvingiem”. Podczas zajęć p. Ania zapoznała uczniów ze sposobami zdobienia owoców i warzyw, bankietowego układania owoców na potrawach, a także opowiedziała o metodzie naturalnego konserwowania wykonanych prac. Niezwykła atmosfera panująca podczas zajęć przyczyniła się do stworzenia fantastycznych kwiatów z cukinii oraz mandarynek, koszyków z melona i arbuza, a także różnorodnych form warzywnych liści.

Powyższe zajęcia są pierwszymi zajęciami przygotowującymi młodzież Zespołu Szkół Specjalnych w Kcyni do poznawania różnorodnych zawodów, odnajdywania się w codziennej rzeczywistości poszukiwania pracy, a także wychodzenia naprzeciw niepełnosprawnościom.

Koordynatorki i pomysłodawczynie spotkania - p. Agnieszka Bembnista i p. Agnieszka Maciejewska dziękują p. Szymonowi oraz p. Ani za życzliwość, chęć dalszej współpracy i możliwość przeprowadzenia tych inspirujących zajęć.

materiał: Agnieszka Bembnista 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Ciąża u kobiety po 40. roku życia. Co warto zapamiętać?

Decyzja o zajściu w ciążę to kwestia indywidualna. Coraz częściej # kobiety decydują się na nią w późniejszym wieku.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)