Dziś mamy 20 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

12 czerwca 2017

Bracia nie spoczywają na laurach. W weekend kilka razy stawali na podium

W miniony weekend młodzi szachiści z gminy Kcynia triumfowali na zawodach w #Wielkopolsce.

W piątek uczniowie z SP Palmierowo wzięli udział w turnieju, organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie. Oprócz zawodników ze szkół powiatu gnieźnieńskiego w zawodach uczestniczyły dzieci i młodzież z placówek z Wrześni czy Torunia. Zwyciężył Alan Jagodziński uzyskując 5 punktów. Tuż za nim na podium stanął Olaf Jagodziński, tracąc do brata zaledwie pół punktu. Trzecie miejsce zajęła Natasza Klimko ze Szkoły Podstawowej we Wrześni. Zwycięzcy otrzymali w nagrodę statuetki. Turniej sędziował Szymon Banach.

Z kolei w sobotę kcyńscy szachiści wzięli udział aż w dwóch turniejach. Przed południem rozgrywali partie w turnieju zorganizowanym przez klub Raszyn w Poznaniu. W zawodach wzięło udział kilkadziesiąt osób. Chłopcy startowali w grupie od 11 do 15 lat. Ostatecznie Alan stanął na podium, zdobywając puchar i trzecie miejsce. Olaf uplasował się na miejscu piątym. Sędzią zawodów był Włodzimierz Garbarek.

Tego samego dnia chłopcy zagrali też w plenerze w turnieju zorganizowanym w ramach "Dni Szamotuł". W turnieju uczestniczyli zawodnicy z województwa wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Alan zajął wysokie czwarte miejsce, grając z doświadczonymi, dorosłymi zawodnikami.

materiał: Przemysław Szmidt

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.