Dziś mamy 1 grudnia 2021, środa, imieniny obchodzą:

28 września 2021

Bibliotekarz poleca! Borlik i jego seria kryminalna

fot. pow.

fot. pow.

„Boska proporcja”, „Materiał ludzki”, „Białe kłamstwa” to kryminalna seria#, urodzonego w Bydgoszczy, Piotra Borlika, której główną bohaterką jest Agata Stec – komisarz gdańskiej policji.

„Boska proporcja” jest kryminałem napisanym z brawurą i mistrzowską precyzją, dynamicznym, który nie tylko zaskoczy, ale i sprawi, że sięgniemy po następne tomy trylogii.

Po zakończonym śledztwie w sprawie morderstwa w gdańskim parku Oliwskim w niewyjaśnionych okolicznościach znika główny świadek w sprawie. Komisarz Agata Stec nie ustaje w poszukiwaniach. W niewielkiej wsi na Kaszubach dochodzi do makabrycznego odkrycia. Pośrodku pola znaleziono dwie młode kobiety, obrośnięte kwitnącymi powojnikami. Po tym, jak Agata ratuje życie jednej z nich, jej losem zaczyna interesować się brat policjantki, psycholog Artur Kamiński, nie tylko w celu udzielenia pomocy niedoszłej ofierze…

„Białe kłamstwa”, trzeci i ostatni tom serii. Komisarz Agata Stec, niespodziewanie znajduje się w kręgu podejrzeń i mimo braku przekonujących dowodów trafia do aresztu. W pewnym momencie zdaje sobie jednak sprawę, że nieświadomie z łowcy stała się zwierzyną. Nie wie, o jaką stawkę toczy się gra, nie wie też, czyje tajemnice są motorem zdarzeń.
Autor doskonale wie, w jaki sposób stworzyć dobry kryminał czy porywający thriller, spod pióra Piotra Borlika powstały książki o potężnej dawce emocji i sensacyjnej akcji pełnej zaskakujących zwrotów i zawirowań.

Na półkach w naszych bibliotekach znajdziesz również: „Zapłacz dla mnie”, „Skłam, że mnie kochasz”, „Wymazani z pamięci”.

Materiał: Jolanta Dąbrowska / Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Trzy przekąski na Andrzejki. Musisz ich spróbować

Andrzejki tuż tuż. Jeśli planujesz imprezę w domu i chcesz zaprosić# znajomych, przygotuj specjalne menu. Może zaserwujesz swoim gościom smakowite przekąski w formie finger food? Nie dość, że apetycznie wyglądają i wybornie smakują, to ich przygotowanie nie zajmie ci wcale dużo czasu.

(czytaj więcej)
0

Ceny prądu. Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W kontekście zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej# od nowego roku, już teraz warto sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie prądu, a tym samym wpływ rachunków na budżet gospodarstwa domowego.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)