Dziś mamy 5 czerwca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

14 września 2019

Bardzo niska frekwencja. Tylko 10 mieszkańców na zebraniu

fot. BG

fot. BG

Prawie 15 tys. zł mieli do podziału mieszkańcy sołectwa # Głogowiniec w ramach funduszu sołeckiego na przyszły rok. Nieduża kwota pozwoli zrealizować jednak szereg mniejszych i większych zadań.

Na zebranie, które odbyło się w świetlicy wiejskiej przybyło zaledwie 10 mieszkańców. Podobnie jak w innych sołectwach, obecny na nim był burmistrz Marek Szaruga, który zabierając głos wspomniał o tym skąd się bierze fundusz sołecki, a także o algorytmie, który decyduję o tym, jaką kwotą dane sołectwo będzie dysponować. - Te pieniądze są bardzo pilnowane przez Regionalną Izbę Obrachunkową, który sprawdza, czy nie są czasem aby „przejadane” – dodał. Stąd też duży nacisk kładzie się przede wszystkich na inwestycję, które mają chociaż w małym stopniu polepszyć życie mieszkańców. Imprezy integracyjne powinny schodzić w tym wypadku na dalszy plan.

Sołectwo Głogowiniec miało do podziału 14 891,73 zł. Nie była to duża kwota, ale dyskusja nad podziałem trwała kilkadziesiąt minut. Ostatecznie mieszańcy zdecydowali, że pieniądze zostaną przeznaczone na: doświetlenie sołectwa, budowę kolejnego odcinka chodnika, wpłatę do wspólnoty mieszkaniowej na poczet korzystania ze świetlicy, utrzymanie świetlicy, grill na potrzeby imprez oraz pojemnik na odpady, imprezy kulturalno – sportowe, doposażenie świetlicy, utwardzenie drogi przy wjeździe z drogi wojewódzkiej. Jak co roku nie zapomniano również o wsparciu Szkoły Podstawowej w Pamierowie, na co przeznaczono 300 zł.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    buhaha, w dniu 15-09-2019 12:31:29 napisał:

    kpiną jest fatygować mieszkańców całej wsi żeby podzielić fundusz 15tys zł. to zwykłe jaja z dorosłych ludzi

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
39PLN od 15zł/mcPLN
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Botox
Remonty mieszkań
Mikrodermabrazja
Konstrukcje stalowe
Fotoobrazy na płótnie
od 48,50PLN
Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)