Dziś mamy 17 października 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

14 września 2019

Bardzo niska frekwencja. Tylko 10 mieszkańców na zebraniu

fot. BG

fot. BG

Prawie 15 tys. zł mieli do podziału mieszkańcy sołectwa # Głogowiniec w ramach funduszu sołeckiego na przyszły rok. Nieduża kwota pozwoli zrealizować jednak szereg mniejszych i większych zadań.

Na zebranie, które odbyło się w świetlicy wiejskiej przybyło zaledwie 10 mieszkańców. Podobnie jak w innych sołectwach, obecny na nim był burmistrz Marek Szaruga, który zabierając głos wspomniał o tym skąd się bierze fundusz sołecki, a także o algorytmie, który decyduję o tym, jaką kwotą dane sołectwo będzie dysponować. - Te pieniądze są bardzo pilnowane przez Regionalną Izbę Obrachunkową, który sprawdza, czy nie są czasem aby „przejadane” – dodał. Stąd też duży nacisk kładzie się przede wszystkich na inwestycję, które mają chociaż w małym stopniu polepszyć życie mieszkańców. Imprezy integracyjne powinny schodzić w tym wypadku na dalszy plan.

Sołectwo Głogowiniec miało do podziału 14 891,73 zł. Nie była to duża kwota, ale dyskusja nad podziałem trwała kilkadziesiąt minut. Ostatecznie mieszańcy zdecydowali, że pieniądze zostaną przeznaczone na: doświetlenie sołectwa, budowę kolejnego odcinka chodnika, wpłatę do wspólnoty mieszkaniowej na poczet korzystania ze świetlicy, utrzymanie świetlicy, grill na potrzeby imprez oraz pojemnik na odpady, imprezy kulturalno – sportowe, doposażenie świetlicy, utwardzenie drogi przy wjeździe z drogi wojewódzkiej. Jak co roku nie zapomniano również o wsparciu Szkoły Podstawowej w Pamierowie, na co przeznaczono 300 zł.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    buhaha, w dniu 15-09-2019 12:31:29 napisał:

    kpiną jest fatygować mieszkańców całej wsi żeby podzielić fundusz 15tys zł. to zwykłe jaja z dorosłych ludzi

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Mikrodermabrazja
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
MEBLE PIOTR PASIEKA
Budowa hal
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Przypinka z agrafką o śr. 56mm
3,55PLN
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Urząd dzwoni do obywatela. Sejm przyjął zmiany

Przyspieszenie załatwiania spraw urzędowych – to nasz cel. Dzięki przyjętym wczoraj przez Sejm zmianom, które zaproponowaliśmy w ustawie o informatyzacji, będzie szybciej i skuteczniej.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)