Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

30 stycznia 2023

Bal karnawałowy z przedstawieniem. Po raz pierwszy w szerszym gronie

fot. powierzone

fot. powierzone

Na zakończenie I semestru roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Korka w Rozstrzębowie odbył się# 12. bal karnawałowy, na który przybyło wielu gości, m.in. poseł na Sejm pani Ewa Kozanecka, Radny Powiatu Nakielskiego pan Ryszard Bagnerowski, Burmistrz Kcyni pan Marek Szaruga, Radni Gminy Kcynia panowie: Ryszard Korbal i Tadeusz Lepper, Sołtys wsi Szczepice pan Paweł Kiepiela, emerytowani pracownicy szkoły, rodzice oraz uczniowie.

Wszystkich serdecznie powitała pani dyrektor Małgorzata Dutkiewicz, która w krótkim przemówieniu podkreśliła, że w tym roku uroczystość karnawałowa jest wyjątkowa: „Gdyż spotykamy się w szerszym gronie – dołączyli do nas uczniowie i rodzice z Sipior i Studzienek.” Wspomniała: „W ubiegłym roku stawialiśmy czoła wielu wyzwaniom, były smutne i radosne chwile. [...] Szkoła wzbogaciła swoją bazę dydaktyczną o nowoczesny sprzęt oraz pomoce z rządowych programów – „Pracownie przedmiotowe” i „Laboratoria Przyszłości”. Dzięki temu uczniowie korzystają na lekcjach m.in. z robotów Photonów, drukarki 3D... Szkoła bierze udział w programie SUPER- KODERZY, dzięki któremu dzieci uczą się podstawowych zasad programowania. Powstało koło wolontariatu, które przeprowadziło już szereg akcji (Pola Nadziei we współpracy z Hospicjum im. ks. Jerzego Popiełuszki; pomoc Ukrainie – zbiórka skarpet dla żołnierzy, pomoc dla schroniska dla zwierząt). Od kilku lat bierzemy udział w akcji Rodacy – Bohaterom we współpracy z Fundacją LEX LUPUS. Uczniowie odnieśli wiele sukcesów w różnych dziedzinach, a uwieńczeniem tego były wyniki egzaminu klasy 8, które z języka polskiego były wyższe niż średnia gminy, powiatu i kraju, a z języka angielskiego i matematyki różniły się 1% od wyników krajowych.”

Życzenia oraz miłe słowa przekazali wszystkim zaproszeni goście – pani Ewa Kozanecka, panowie Marek Szaruga i Ryszard Bagnerowski.

Tradycją naszej placówki jest to, że każdy bal zaczynamy od przedstawienia. W tym roku przenieśliśmy się na zamek, w którym mieszkała ze swym ojcem Dziwna Królewna, a w podróż zabrali nas uczniowie klas I-III i IV-V, przygotowani do występu przez p. Bożenę Nogowską i Violettę Soję. Pięknie i z wielkim zaangażowaniem młodzi artyści ukazali losy mieszkańców królestwa i zaśpiewali piosenki, które sprawiły oglądającym ogromną radość. Po krótkiej przerwie przeznaczonej na słodki poczęstunek, DJ Ewelina zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy, na tle dekoracji stworzonych przez p. Jadwigę Słomską. W międzyczasie przybyły na imprezę gwiazdor obdarował dzieci podarunkami.

Ogromną popularnością, jak co roku, cieszyła się loteria fantowa prowadzona przez p. Paulinę Grzechnik i p. Katarzynę Pawlak.

Na zakończenie balu dyrektor Małgorzata Dutkiewicz podziękowała za wsparcie uroczystości p. Ryszardowi Bagnerowskiemu, sołtysom p. S. Grabarskiemu, p. P. Kiepieli i p. T. Lepperowi za upominki dla uczniów, rodzicom za przygotowanie paczek dla dzieci, przepysznych ciast oraz zorganizowanie poczęstunku dla gości i uczniów, a na ręce p. Patrycji Grabarskiej przekazała dyplom z wyrazami wdzięczności dla p. Mariusza Grabarskiego za pomoc i współpracę z kołem wolontariatu.

"Już karnawał włożył maskę,
Drzwi otworzył z hukiem z trzaskiem!
Wpadł jak wicher do pokoju.
W czym? W karnawałowym stroju!"

Materiał: Katarzyna Pawlak / Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Korka w Rozstrzębowie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 13 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Prawdziwy test umiejętności. Zgrupowanie zwane "pętlą taktyczną"

Żołnierze kompanii logistycznej #8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy w minionych 14 dniach odbywali szkolenie zintegrowane na poligonie w Łojewie, pomyślnie zakończyli końcowy egzamin podsumowujący znajomość wojskowej wiedzy praktycznej doskonalonej podczas tego zgrupowania poligonowego zwany „pętlą taktyczną”.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)