Dziś mamy 24 sierpnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

16 stycznia 2019

Bal karnawałowy i nie tylko. Dzieci odegrały przedstawienie

fot. Bartek Łyszczarz

fot. Bartek Łyszczarz

Już 10 raz tuż przed feriami odbył się bal karnawałowy zorganizowany# dla społeczności Szkoły Podstawowej w Rozstrzębowie. Uczestniczyli w nim uczniowie wraz z rodzicami, nauczyciele oraz zaproszeni goście: emerytowane pracownice szkoły panie Teresa Tomczak i Halina Kosińska, radny gminny p. Ryszard Korbal oraz sołtys wsi Szczepice p. Paweł Kiepiela.

Zebranych powitała dyrektor p. Małgorzata Dutkiewicz, zapraszając do obejrzenia przedstawienia na motywach baśni H. Ch. Andersena pt. „Dziewczynka z zapałkami” w wykonaniu uczniów z kółka teatralnego, prowadzonego przez p. Katarzynę Pawlak. Dzieci wspaniale odegrały swoje role i zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Podczas balu p. Bożena Nogowska i Mirosława Prusak wręczyły dyplomy i upominki uczniom, biorącym udział w konkursie kolęd, a także tym, którzy wykonali najpiękniejsze kartki świąteczne w języku angielskim i niemieckim.

Nagrodą dla wszystkich był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Następnie do wspólnej zabawy zaprosił klown z zespołu „Maskotki”. W przerwie między tańcami można było spróbować szczęścia w loterii fantowej, prowadzonej przez panie: Paulinę Grzechnik i Violettę Soję, ciesząca się co roku dużym zainteresowaniem.

Punktem kulminacyjnym balu było przybycie Gwiazdora, który rozdał dzieciom prezenty ufundowane przez rodziców.

Późnym wieczorem dzieci wraz z opiekunami udały się do domu by rozpocząć ferie zimowe i odpocząć po hucznej zabawie.

materiał: Bartek Łyszczarz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mała architektura. Niewielkie elementy o dużym znaczeniu

Ogrodowe elementy dekoracyjne znajdują zastosowanie nie tylko w# przestrzeni miejskiej, ale również w indywidualnych aranżacjach wokół domu.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)