Dziś mamy 18 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

03 kwietnia 2019

"Bajkowe wartości". Rozstrzygnięto Gminny Konkurs Plastyczny

fot. pow.

fot. pow.

W poniedziałek, 1 kwietnia w Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w # Kcyni wręczono nagrody laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego „MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI. MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z DZIECIŃSTWA”.

Konkurs organizowany był w ramach projektu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Przedszkola Miejskiego w Kcyni „Marzenie" pod nazwą „Bajkowe wartości – postaci z bajek uczą o wartościach” dofinansowanego ze środków budżetu Gminy Kcynia w ramach konkursu ofert nr 1/2019 pn. Edukacja.

Na wstępie pani dyrektor Beata Szymczak pokrótce opowiedziała o idei projektu, a następnie wraz z Burmistrzem Kcyni Panem Markiem Szarugą wręczyła nagrody. Laureatami konkursu zostali: kat. 3-4 latki: Aleksander Tworek SP Mycielewo, Michalina Chudzik Przedszkole Miejskie Kcynia, Zuzanna Nogowska SP Palmierowo, Krzysztof Dziurny Przedszkole Miejskie Kcynia, Olga Chojnacka SP Rozstrzębowo; kat. 5-6 latki: Dominika Nowakowska SP Palmierowo, Zosia Jachim SP Dziewierzewo, Lena Ziemska SP Laskownica Julia Czaja SP Dobieszewo Alicja Białowąs Przedszkole Miejskie Kcynia kat. dorośli Katarzyna Wiśniewska Przedszkole Miejskie Kcynia, Monika Szymkowiak SP Dziewierzewo, Irena Rocławska SP Laskownica, Justyna Guzek Przedszkole Miejskie w Kcyni, Ewa Hałas Przedszkole Miejskie w Kcyni.

W tym dniu oficjalnie zainaugurowano projekt i 8 tygodni z postaciami z bajek, które uczyć będą o wartościach. W ramach projektu zaplanowano, iż każdemu tygodniowi „przewodzić” będzie jedna wybrana postać z bajki, której przypisano wartość. I tak Chase z Psiego Patrolu symbolizować będzie odwagę. Nic więc dziwnego, że w pierwszym dniu realizacji projektu do dzieci przybył właśnie Chase, a dzieci przebrane były za postać z bajki.

Podczas wspólnej zabawy dzieci miały okazję do ruchu i gimnastyki całego ciała, a spotkanie z „żywą” maskotką wywołało uśmiech i radość. Na pamiątkę spotkania każdy otrzymał pieska wykonanego z balona. Takie atrakcje zapewniła firma Nie Pękaj.

Podczas zajęć w tym tygodniu dzieci rozmawiać będą o odwadze, co to znaczy być odważnym, czym różni się odwaga od brawury, czym jest bohaterstwo i jakie dzieci znają przykłady bohaterstwa. Będą wykonywać różne zadania, a zajęcia plastyczne przybliżą nie tylko daną postać, ale pozwolą rozwijać kreatywność i umiejętności. Kolejne tygodnie to kolejne postaci i kolejne wartości, a wśród nich m.in. Peppa i wartość szacunek, Papa Smerf i wartość mądrość, Minionek Kevin i wartość odpowiedzialność.

Efektem końcowym projektu będą malowidła na ścianach murów sąsiadujących z przedszkolnym placem zabaw, na których wymalowane zostaną postaci z bajek. Najbliższe tygodnie zapowiadają się więc bajecznie.

Materiał: Przedszkole Miejskie im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)