Dziś mamy 20 lutego 2019, środa, imieniny obchodzą:

07 lipca 2018

Azbest zniknie z kilkudziesięciu posesji. Gmina znalazła wykonawcę

Firma PPHU Eco-Grunt Wojciech Wieczorek z Bielska Białej zajmie się demontażem,# transportem i unieszkodliwieniem wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Kcynia. Firma ta została wyłoniona w drodze przetargu, który ogłoszono w połowie czerwca.

Przedmiot zamówienia został podzielony na dwie części. Pierwsza to demontaż, transport i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Kcynia, Zadanie realizowane jest w ramach normalnego naboru wniosków w 2018 r. i współfinansowane ze środków pochodzących z dotacji WFOŚiGW w Toruniu oraz ze środków właścicieli nieruchomości. Przypomnijmy nabór wniosków trwał na początku roku.

Wykonawca zdemontuje z budynków mieszkalnych lub gospodarczych oraz przetransportuje i unieszkodliwi ok. 26,80 Mg (ton) płyt cementowo-azbestowych falistych znajdujących się na 6 posesjach oraz przetransportuje i unieszkodliwi ok. 131,72 Mg (ton) płyt falistych cementowo-azbestowych (odpady o kodzie 17 06 05 – materiały konstrukcyjne zawierające azbest - płyty azbestowo – cementowe faliste dla budownictwa) znajdujących się na 44 posesjach.

Druga część obejmie demontaż, transport i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z obiektów budowlanych zniszczonych przez nawałnicę w sierpniu 2017 roku na terenie Gminy Kcynia. Zadanie to realizowane jest w ramach dodatkowego naboru wniosków w 2018 r., dotyczącego unieszkodliwienia wyrobów azbestowych z nieruchomości uszkodzonych w wyniku nawałnicy z sierpnia 2017 r. i finansowane jest ze środków pochodzących z dotacji WFOŚiGW w Toruniu.

W ramach tej części wykonawca zdemontuje z budynków mieszkalnych lub gospodarczych oraz przetransportuje i unieszkodliwi ok. 14,00 Mg (ton) płyt cementowo-azbestowych falistych znajdujących się na 6 posesjach oraz przetransportuje i unieszkodliwi ok. 70,46 Mg (ton) płyt falistych cementowo-azbestowych znajdujących się na 32 posesjach.

Na realizację obu części chętne były dwie firmy:

ECO-POL Sp. z o.o. z Pruszcza:
część I - 51 308,00 zł
część II - 27 298,00 zł

PPHU eco-grunt Wojciech Wieczorek z Bielska Białej:
część I - 68 529,89 zł
część II - 36 476,78 zł

Gmina natomiast zamierzała przeznaczyć na zadania 177 886 zł. W przypadku obu części przetarg wygrała jedna firma - PPHU Eco-Grunt Wojciech Wieczorek z Bielska Białej, która pracami zajmie się 13 lipca.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (3)

    Ja, w dniu 09-07-2018 07:28:56 napisał:

    Czyli będzie droższy wykonawca?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Produkty instax
od 37,90PLN
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Czytniki kodów kreskowych
Szafy przesuwne
Kasy fiskalne Datecs
1414PLN PROMOCJAPLN
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)