Dziś mamy 18 lipca 2018, środa, imieniny obchodzą:
07 lipca 2018

Azbest zniknie z kilkudziesięciu posesji. Gmina znalazła wykonawcę

Firma PPHU Eco-Grunt Wojciech Wieczorek z Bielska Białej zajmie się demontażem,# transportem i unieszkodliwieniem wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Kcynia. Firma ta została wyłoniona w drodze przetargu, który ogłoszono w połowie czerwca.

Przedmiot zamówienia został podzielony na dwie części. Pierwsza to demontaż, transport i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Kcynia, Zadanie realizowane jest w ramach normalnego naboru wniosków w 2018 r. i współfinansowane ze środków pochodzących z dotacji WFOŚiGW w Toruniu oraz ze środków właścicieli nieruchomości. Przypomnijmy nabór wniosków trwał na początku roku.

Wykonawca zdemontuje z budynków mieszkalnych lub gospodarczych oraz przetransportuje i unieszkodliwi ok. 26,80 Mg (ton) płyt cementowo-azbestowych falistych znajdujących się na 6 posesjach oraz przetransportuje i unieszkodliwi ok. 131,72 Mg (ton) płyt falistych cementowo-azbestowych (odpady o kodzie 17 06 05 – materiały konstrukcyjne zawierające azbest - płyty azbestowo – cementowe faliste dla budownictwa) znajdujących się na 44 posesjach.

Druga część obejmie demontaż, transport i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z obiektów budowlanych zniszczonych przez nawałnicę w sierpniu 2017 roku na terenie Gminy Kcynia. Zadanie to realizowane jest w ramach dodatkowego naboru wniosków w 2018 r., dotyczącego unieszkodliwienia wyrobów azbestowych z nieruchomości uszkodzonych w wyniku nawałnicy z sierpnia 2017 r. i finansowane jest ze środków pochodzących z dotacji WFOŚiGW w Toruniu.

W ramach tej części wykonawca zdemontuje z budynków mieszkalnych lub gospodarczych oraz przetransportuje i unieszkodliwi ok. 14,00 Mg (ton) płyt cementowo-azbestowych falistych znajdujących się na 6 posesjach oraz przetransportuje i unieszkodliwi ok. 70,46 Mg (ton) płyt falistych cementowo-azbestowych znajdujących się na 32 posesjach.

Na realizację obu części chętne były dwie firmy:

ECO-POL Sp. z o.o. z Pruszcza:
część I - 51 308,00 zł
część II - 27 298,00 zł

PPHU eco-grunt Wojciech Wieczorek z Bielska Białej:
część I - 68 529,89 zł
część II - 36 476,78 zł

Gmina natomiast zamierzała przeznaczyć na zadania 177 886 zł. W przypadku obu części przetarg wygrała jedna firma - PPHU Eco-Grunt Wojciech Wieczorek z Bielska Białej, która pracami zajmie się 13 lipca.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (3)

    Ja, w dniu 09-07-2018 07:28:56 napisał:

    Czyli będzie droższy wykonawca?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

REGAŁY
Budowa stanu surowego
Blacharstwo
Żel UV 5ml
7,50PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Bon upominkowy
Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)