Dziś mamy 20 lutego 2019, środa, imieniny obchodzą:

10 lipca 2018

Atrakcyjnie, twórczo i różnorodnie. Za nami wakacyjne zajęcia dla dzieci

fot. GCKiB Kcynia

fot. GCKiB Kcynia

W Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni oraz w filii bibliotecznej w Chwaliszewie #prowadzone były wakacyjne zajęcia dla dzieci z terenu gminy.

Uczestnicy letnich spotkań w obu placówkach brali udział w zajęciach związanych z książką, rozwijały zdolności plastyczne wykonując ilustracje do czytanych tekstów oraz malowanki i prace plastyczne z wykorzystaniem różnych technik. Wytężali umysły przy rozwiązywaniu zagadek, krzyżówek czy rebusów. Był również czas na edukacyjne gry komputerowe, planszowe, puzzle oraz gry i zabawy na wolnym powietrzu. Dzieci uczestniczące w wakacyjnych zajęciach miały okazję twórczo spędzić wolny czas, poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności plastyczne, a przy tym dobrze się bawić i spędzić wolny czas. Ponadto nie zabrakło rozgrywek sportowych, wyjazdu na basen i do kina.

Dużą atrakcją był edukacyjny wyjazd do „Przystani Biskupińskiej. Przystań Biskupińska to wymarzone miejsce na wypoczynek i spędzenie wyjątkowego dnia sportu, gdzie odbyły się zajęcia sportowe pod hasłem „Olimpiada sportów dziwnych”. Trzydziestoosobowa grupa dzieci wyjechała na wycieczkę do Przystani Biskupińskiej, gdzie spędzili miło i wesoło kolejny dzień wakacji. Przed wyjazdem uczestników wycieczki odwiedził st. asp. Robert Sadowski, Komisariatu Policji w Kcyni, który uświadomił wszystkich jak należy zachowywać się podczas wycieczki, podczas spotkań wakacyjnych, jak zachowywać się żeby wakacje uznać za bezpieczne. Celem wyjazdu było upowszechnienie krajoznawstwa i turystyki jako aktywnej formy wypoczynku. Chcieliśmy zachęcić, zainspirować dzieci i młodzież do szukania wiedzy w kontaktach z przyrodą i ludźmi.

Podczas letniego wypoczynku w GCKiB w Kcyni organizowany był już V plener rzeźbiarski, który trwał od 02 do 06 lipca 2018r.

W plenerze wzięło udział pięciu rzeźbiarzy, którzy wyrzeźbili postacie z polskich bajek:
Piotr Woliński – Miś Uszatek
Zbyszko Piwoński – Sierotka Marysia
Edward Maciejewski – Bolek i Lolek
Mateusz Malesa – Koziołek Matołek
Filip Musiał - Reksio.

Artyści pracowali cały czas na terenie parku przy Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni, który był otwarty dla odwiedzających. Z ponad 1,5 metrowego kawałka topoli, za pomocą pił i innych nieco mniejszych narzędzi rzeźbiarskich, panowie potrafili wyczarować niezwykłe kształty. Rzeźbiarzami opiekował się pan Piotr Woliński, który był kustoszem całego wydarzenia.

Plenerowi towarzyszyło również spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami naszej gminy, którzy uczestniczyli w projekcji polskich bajek, a następnie namalowali wybranego bohatera. Na każde dziecko czekały nagrody książkowe „Bajka polska”.

W piątek 6 lipca odbyło się podsumowanie pleneru, a kolorowe postacie umieszczone zostaną na placu zabaw przed Centrum Kultury. Do chwili przygotowania terenu pod rzeźby można je obejrzeć w sali wystawowej Centrum Kultury w Kcyni. Zapraszamy do zwiedzania.

materiał: Ilona Kurdelska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)