Dziś mamy 14 listopada 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

15 maja 2018

Atrakcyjna praca w królestwie tulipanów

fot. goodmorning.pl

fot. goodmorning.pl

Już blisko 180 tysięcy Polaków wyjechało do Holandii w poszukiwaniu pracy. Firma Goodmorning ze Złotowa , należąca do największych firm pośrednictwa pracy tymczasowej w Holandii, wysyła do ścinania holenderskich tulipanów, róż czy papryki ok. 1500 osób rocznie. Wśród nich są mieszkańcy naszego regionu.

Główna siedziba biura  Goodmorning  znajduje się w południowej części Holandii w miejscowości Etten-Leur. Spółka posiada w  Polsce kilka  przedstawicielstw, z główną siedzibą w Złotowie.

Polak w cenie

Jesteśmy, obok Bułgarów, najliczniejszą grupą cudzoziemców w kraju tulipanów. Według wyrobionej przez lata opinii Polak w oczach holenderskich pracodawców jest zmotywowany, pracuje solidnie, nieźle mówi po angielsku i akceptuje stawki bliskie najniższej krajowej w Holandii. Oto, dlaczego nie ma większych problemów ze znalezieniem pracy  w tym kraju.

Wsiadając do busa jadącego do Holandii, nasi rodacy mają już zapewniony kontrakt. Wiedzą dokąd jadą, gdzie będą mieszkać, dla jakiego biura pracować i za jakie stawki. Ponad dwie trzecie Polaków korzysta z usług holenderskich agencji pracy - to dzięki nim pracownik nie musi się martwić o zakwaterowanie, ubezpieczenie, czy załatwienie wszystkich formalności by legalnie podjąć pracę.  Dzięki nim  znajdują pracę w rolnictwie i ogrodnictwie, a niektórzy w  zakładach produkcyjnych, magazynach, hurtowniach oraz w sektorze budowlanym.

Praca przez 10 miesięcy

– Sezon trwa w Holandii około 10 miesięcy w roku – z uśmiechem informuje Aneta Dulat, pełnomocnik zarządu biura pośrednictwa pracy „Goodmorning” w Złotowie. I dodaje: - Mówimy o sezonie szklarniowym. To z nim związana jest większość ofert pracy tymczasowej, z których tak chętnie korzystają Polacy. Jedynie na przełomie listopada i grudnia obserwujemy przestój w pracy.

Róże, papryka, pomidory, cykoria...

Oto, co w holenderskich szklarniach najczęściej ścinają Polacy. Nasz krajan - magister dorabiający na zbiorze holenderskich truskawek -  nikogo tam nie dziwi. – Stawki? Zwykle oscylują wokół 10 euro brutto za jedną godzinę pracy. Niewielkie wahania wynikają z branży w której podejmuje się sezonową pracę  – informuje Aneta Dulat. – Osoby wyjeżdżające z naszego biura mają dodatkowo zapewnione zakwaterowanie, ubezpieczenie, codzienny dojazd do miejsca pracy w Holandii autem lub rowerem oraz opiekę polskojęzycznego koordynatora.

Młodzi w cenie

Aneta Dulat przyznaje, że ze względu na fizyczny charakter większości prac sezonowych, holenderscy pracodawcy najchętniej zatrudniają Polaków w wieku od 18 do 40 lat.  – Za chlebem, zazwyczaj  wyjeżdżają osoby młode oraz  takie które chcą podreperować budżet rodzinny, a okazuje się że większość zostaje tutaj na długie lata.

Gwarancją rzetelności Goodmorning w organizacji pośrednictwa pracy, jak podkreśla Aneta Dulat jest certyfikat agencji pośrednictwa pracy. Wszystkich zainteresowanych wyjazdem do Holandii w celach zarobkowych odsyłamy na stronę Goodmorning (www.goodmorning.pl).

Artykuł sponsorowany: Materiał Partnera

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)