Dziś mamy 18 lutego 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
13 lutego 2018

Apel IPN. Świadkowie zdarzeń sprzed lat proszeni są o kontakt z urzędem

IPN poszukuje świadków zdarzeń.

Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu prowadzi postępowanie administracyjne wszczęte na wniosek Fundacji ,,Pamięć” z siedzibą w Warszawie o wydanie na podstawie art. 4 ust. 2 ustawy z dnia 28 marca 1933 r. o grobach i cmentarzach wojennych (Dz. U. z 2017 r. poz. 681) zwanej dalej ,,ustawą o grobach i cmentarzach wojennych” decyzji administracyjnej w sprawie ekshumacji zwłok (szczątków) żołnierzy niemieckich z okresu II wojny światowej z grobu wojennego znajdującego się w miejscowości Żurawia (gm. Kcynia) i przeniesieniu ich na cmentarz żołnierzy niemieckich z II wojny światowej w Glinnej (gm. Stare Czarnowo).

Świadkowie powyższych zdarzeń lub osoby posiadające informacje dotyczące tej zbrodni, proszone są o listowne, telefoniczne lub osobiste zgłoszenie się do siedziby Urzędu Miejskiego w Kcyni ul. Dworcowa 8, tel. 52 589 37 45, e-mail: urzad@kcynia.pl celem uzupełnienia zgromadzonego materiału o ich zeznania, co niewątpliwie przyczyni się do wyjaśnienia okoliczności zdarzeń będących przedmiotem śledztwa.

Jednocześnie informujemy, iż z osobami, które ze względu na stan zdrowia lub inne ważne przyczyny nie będą w stanie zgłosić się osobiście w siedzibie Urzędu, zostaną przeprowadzone  rozmowy w miejscu zamieszkania.

Materiał: Urząd Miejski

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szczotki do włosów tytanowe Termix
Kanapa
Żel UV 5ml
7,50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Kalkulatory
od 6,90PLN
Budowa domu pod klucz
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)