Dziś mamy 19 października 2018, piątek, imieniny obchodzą:
13 lutego 2018

Apel IPN. Świadkowie zdarzeń sprzed lat proszeni są o kontakt z urzędem

IPN poszukuje świadków zdarzeń.

Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu prowadzi postępowanie administracyjne wszczęte na wniosek Fundacji ,,Pamięć” z siedzibą w Warszawie o wydanie na podstawie art. 4 ust. 2 ustawy z dnia 28 marca 1933 r. o grobach i cmentarzach wojennych (Dz. U. z 2017 r. poz. 681) zwanej dalej ,,ustawą o grobach i cmentarzach wojennych” decyzji administracyjnej w sprawie ekshumacji zwłok (szczątków) żołnierzy niemieckich z okresu II wojny światowej z grobu wojennego znajdującego się w miejscowości Żurawia (gm. Kcynia) i przeniesieniu ich na cmentarz żołnierzy niemieckich z II wojny światowej w Glinnej (gm. Stare Czarnowo).

Świadkowie powyższych zdarzeń lub osoby posiadające informacje dotyczące tej zbrodni, proszone są o listowne, telefoniczne lub osobiste zgłoszenie się do siedziby Urzędu Miejskiego w Kcyni ul. Dworcowa 8, tel. 52 589 37 45, e-mail: urzad@kcynia.pl celem uzupełnienia zgromadzonego materiału o ich zeznania, co niewątpliwie przyczyni się do wyjaśnienia okoliczności zdarzeń będących przedmiotem śledztwa.

Jednocześnie informujemy, iż z osobami, które ze względu na stan zdrowia lub inne ważne przyczyny nie będą w stanie zgłosić się osobiście w siedzibie Urzędu, zostaną przeprowadzone  rozmowy w miejscu zamieszkania.

Materiał: Urząd Miejski

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Krzesło młodzieżowe
Botox i kwas hialuronowy
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Naczepa platforma
Meble łazienkowe
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Zabiegi odmładzające
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)