Dziś mamy 17 sierpnia 2018, piątek, imieniny obchodzą:
13 lutego 2018

Apel IPN. Świadkowie zdarzeń sprzed lat proszeni są o kontakt z urzędem

IPN poszukuje świadków zdarzeń.

Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu prowadzi postępowanie administracyjne wszczęte na wniosek Fundacji ,,Pamięć” z siedzibą w Warszawie o wydanie na podstawie art. 4 ust. 2 ustawy z dnia 28 marca 1933 r. o grobach i cmentarzach wojennych (Dz. U. z 2017 r. poz. 681) zwanej dalej ,,ustawą o grobach i cmentarzach wojennych” decyzji administracyjnej w sprawie ekshumacji zwłok (szczątków) żołnierzy niemieckich z okresu II wojny światowej z grobu wojennego znajdującego się w miejscowości Żurawia (gm. Kcynia) i przeniesieniu ich na cmentarz żołnierzy niemieckich z II wojny światowej w Glinnej (gm. Stare Czarnowo).

Świadkowie powyższych zdarzeń lub osoby posiadające informacje dotyczące tej zbrodni, proszone są o listowne, telefoniczne lub osobiste zgłoszenie się do siedziby Urzędu Miejskiego w Kcyni ul. Dworcowa 8, tel. 52 589 37 45, e-mail: urzad@kcynia.pl celem uzupełnienia zgromadzonego materiału o ich zeznania, co niewątpliwie przyczyni się do wyjaśnienia okoliczności zdarzeń będących przedmiotem śledztwa.

Jednocześnie informujemy, iż z osobami, które ze względu na stan zdrowia lub inne ważne przyczyny nie będą w stanie zgłosić się osobiście w siedzibie Urzędu, zostaną przeprowadzone  rozmowy w miejscu zamieszkania.

Materiał: Urząd Miejski

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
JADALNIE
Makijaż na każdą okazję
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Szczotki do włosów tytanowe Termix
BIURKA
ŁAZIENKI
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Rodzina 500+ i dobry start. Wpłynęło ponad 1,1 mln wniosków

Ponad 1,1 mln złożonych wniosków, w tym prawie 850 tys. o świadczenie dobry #start – to dotychczasowy bilans składania wniosków online o świadczenie Rodzina 500+ oraz dobry start.

(czytaj więcej)
0

Dziś Wielki Dzień Pszczół. Urząd Statystyczny przygotował infografikę

8 sierpnia obchodzimy Wielki Dzień Pszczół. Z tej okazji Główny Urząd Statystyczny #przygotował infografikę, z której możemy dowiedzieć się kilku informacji na temat pszczelarzy i produkcji miodu w Polsce.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)