Dziś mamy 17 lipca 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
12 kwietnia 2018

Alan i Olaf odnoszą sukcesy nie tylko w szachach. Tym razem z historii i przyrody

Fot. powierzone ( Chłopcy na etapie rejonowym konkursu z przyrody w Bydgoszczy)

Fot. powierzone ( Chłopcy na etapie rejonowym konkursu z przyrody w Bydgoszczy)

Alan Jagodziński został laureatem ubiegłotygodniowego turnieju szachowego z cyklu #Grand Prix Elpos- Prymus MOK 2018 w Gnieźnie.

To nie jedyny sukces młodego mieszkańca Miastowic z ostatnich dni. Alan może pochwalić się także kolejnym ogromnym osiągnięciem, tym razem nie na szczeblu sportowym. Zakwalifikował się bowiem do dwóch Wojewódzkich  Konkursów Przedmiotowych z Historii i Przyrody. Oba konkursy organizowane są przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Alan przeszedł już etap szkolny i rejonowy. Za kilka dni w Toruniu zmierzy się z przyrodą już na najwyższym szczeblu. 12 maja powalczy o tytuł laureata w Bydgoszczy, gdzie wezmą udział najlepsi młodzi historycy, wyłonieni w  drugim etapie konkursu. Będą to uczestnicy z rejonów bydgoskiego, włocławskiego, grudziądzkiego i toruńskiego. Przed Alanem więc pracowity tydzień, tym bardziej, że  w najbliższą niedzielę weźmie udział w szachowych  Półfinałach Mistrzostw Wielkopolski Juniorów  i Młodzików do lat 13.

W mistrzostwach tych także weźmie udział brat Alana - Olaf, który wystartuje w grupie do lat 15. W swojej kategorii wiekowej on także został laureatem  Grand Prix-Elpos Prymus w Gnieźnie. Olaf również brał udział w Konkursie Przedmiotowym z Przyrody, Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Do zakwalifikowania się do etapu wojewódzkiego zabrakło mu zaledwie dwóch punktów.

Materiał: Paweł Czecki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 32 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)