Dziś mamy 2 lipca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

05 marca 2020

Alan Jagodziński zwycięzcą olimpiady. Jego wynik robi wrażenie

fot. ks. Paweł Polcyn

fot. ks. Paweł Polcyn

W środę 4 marca 2020 roku, w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w #Bydgoszczy odbył się diecezjalny etap XXX Olimpiady Teologii Katolickiej Przemyśl 2020 – „Dumni z Ewangelii i z Polski”.

Uczestniczyli w nim uczniowie I LO w Szubinie Alan Jagodziński i Piotr Wekwerth, którzy pozytywnie przeszli etap szkolny. Chłopacy musieli zapoznać się z obszernymi fragmentami Pisma świętego, Katechizmu Kościoła Katolickiego oraz nauczania Prymasa Tysiąclecia Kard. Stefana Wyszyńskiego (w roku beatyfikacji) i św. Jana Pawła II (w roku 100 rocznicy urodzi).

Znawcy tematu podkreślali wyjątkowo trudny poziom testu, który otrzymali do rozwiązania. Alan Jagodziński w spektakularny sposób zajął pierwsze miejsce. Na możliwe 60 punktów uzyskał – uwaga – 59 punktów!!! Wynik zrobił na wszystkich duże wrażenie. Osoba, która zajęła drugie miejsce zdobyła o 20 punktów mniej. Ks. Dr Mirosław Gogolik, Dyrektor Wydziału Katechetycznego Diecezji Bydgoskiej, wręczając Alanowi nagrodę przyznał, że to najlepszy wynik w historii naszej diecezji.

Alanowi serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesu w finale, który odbędzie się 16 kwietnia 2020 roku w Przemyślu.

Materiał: ks. Paweł Polcyn

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 24 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)