Dziś mamy 24 stycznia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

01 grudnia 2019

90 lat minęło. Druhowie z Górek Zagajnych obchodzili jubileusz

fot. MM

fot. MM

30 listopada na terenie remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Górkach Zagajnych (gm. Kcynia) #odbyły się uroczyste obchody 90-lecia jednostki. Z tej okazji odsłonięty został również pamiątkowy obelisk.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej, którą odprawił proboszcz parafii w Dziewierzewie ks. Zbigniew Plewa. Dalsza część obchodów jubileuszu odbyła się na placu przed remizą. Głos zabrali: naczelnik OSP w Górkach Zagajnych Łukasz Jachim oraz prezes jednostki Jurand Świerc, którzy przybliżyli wszystkim przybyłym gościom historię miejscowej straży pożarnej.

Następnie przystąpiono do aktu odsłonięcia pamiątkowego obelisku, którego dokonali: starosta nakielski Tadeusz Sobol, prezes OSP w Górkach Zagajnych Jurand Świerc oraz przedstawicielka Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Obelisk został także poświęcony przez ks. Zbigniewa Plewę. W dalszej kolejności przyszedł czas na przemówienia zaproszonych gości, którzy z racji tak zacnego jubileuszu nie zapomnieli o drobnych upominkach dla druhów z Górek Zagajnych. Oprócz licznych okolicznościowych adresów oraz grawertonów otrzymali oni m.in. strażackie węże tłoczne od starostwa oraz bon o wartości 500 zł od gminy Kcynia. Ten szczególny jubileusz był także doskonałą okazją do wyróżnienia członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Na zakończenie wszystkie osoby uczestniczące w uroczystości stanęły do wspólnej fotografii, po czym udały się na poczęstunek do świetlicy.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (4)

  EwaM., w dniu 01-12-2019 12:55:36 napisał:

  Inteligentni ,dorośli ludzie kłaniają się i klękają przed kamieniem polnym.przy pełnym poparciu władz raz kleru.Brak słów.

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Yolo, w dniu 01-12-2019 13:08:57 napisał:

  Pewnie po imprezie alkohol łał się strumiemi

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Heniu, w dniu 01-12-2019 14:39:02 napisał:

  Przed imprezą pewnie też!

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Obecny , w dniu 01-12-2019 14:39:14 napisał:

  Delegacje były z całej gminy a Kcyni znów nie widać wstyd czy naprawdę tam mają wszystkich gdzieś.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Siłownia
Wagi sklepowe
700PLN 500PLN
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Lakiernictwo
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)