Dziś mamy 4 lipca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

01 grudnia 2019

90 lat minęło. Druhowie z Górek Zagajnych obchodzili jubileusz

fot. MM

fot. MM

30 listopada na terenie remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Górkach Zagajnych (gm. Kcynia) #odbyły się uroczyste obchody 90-lecia jednostki. Z tej okazji odsłonięty został również pamiątkowy obelisk.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej, którą odprawił proboszcz parafii w Dziewierzewie ks. Zbigniew Plewa. Dalsza część obchodów jubileuszu odbyła się na placu przed remizą. Głos zabrali: naczelnik OSP w Górkach Zagajnych Łukasz Jachim oraz prezes jednostki Jurand Świerc, którzy przybliżyli wszystkim przybyłym gościom historię miejscowej straży pożarnej.

Następnie przystąpiono do aktu odsłonięcia pamiątkowego obelisku, którego dokonali: starosta nakielski Tadeusz Sobol, prezes OSP w Górkach Zagajnych Jurand Świerc oraz przedstawicielka Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Obelisk został także poświęcony przez ks. Zbigniewa Plewę. W dalszej kolejności przyszedł czas na przemówienia zaproszonych gości, którzy z racji tak zacnego jubileuszu nie zapomnieli o drobnych upominkach dla druhów z Górek Zagajnych. Oprócz licznych okolicznościowych adresów oraz grawertonów otrzymali oni m.in. strażackie węże tłoczne od starostwa oraz bon o wartości 500 zł od gminy Kcynia. Ten szczególny jubileusz był także doskonałą okazją do wyróżnienia członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Na zakończenie wszystkie osoby uczestniczące w uroczystości stanęły do wspólnej fotografii, po czym udały się na poczęstunek do świetlicy.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (4)

  EwaM., w dniu 01-12-2019 12:55:36 napisał:

  Inteligentni ,dorośli ludzie kłaniają się i klękają przed kamieniem polnym.przy pełnym poparciu władz raz kleru.Brak słów.

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Yolo, w dniu 01-12-2019 13:08:57 napisał:

  Pewnie po imprezie alkohol łał się strumiemi

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Heniu, w dniu 01-12-2019 14:39:02 napisał:

  Przed imprezą pewnie też!

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Obecny , w dniu 01-12-2019 14:39:14 napisał:

  Delegacje były z całej gminy a Kcyni znów nie widać wstyd czy naprawdę tam mają wszystkich gdzieś.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Krzesło młodzieżowe
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)