Dziś mamy 22 lutego 2020, sobota, imieniny obchodzą:

27 stycznia 2020

75. Rocznica wyzwolenia Kcyni. Zawodnicy rywalizowali na strzelnicy

fot. Ryszard Hanioszyn

fot. Ryszard Hanioszyn

W niedzielę 26 stycznia 2020 r. od godz. 14.00 na sportowej # strzelnicy automatycznej w Zespole Szkól Technicznych w Kcyni przy ul. Emila Jurczyka 3 zostały przeprowadzone Zawody Strzeleckie kategoria OPEN.

Zawody został przeprowadzony na okoliczność 75. Rocznicy wyzwolenia Kcyni spod okupacji niemieckiej w czasie II Wojny Światowej.

W szczególny sposób, na sportowo na automatycznej strzelnicy sportowej do „pneumatyków” uczczono wydarzenia wyzwolenia Kcyni 22 stycznia 1945 spod represji niemieckiego okupanta, represji miejscowej ludności niemieckiej na Polakach i okupacji niemieckiej w czasie II Wojny Światowej.

Strzelano ze sportowych karabinków pneumatycznych do tarczy na odległość 10 m. Zawodnicy oddawali trzy strzały próbne i dwadzieścia strzałów klasyfikowanych do punktacji. W zawodach wzięło udział szesnaście zawodników i zawodniczek.

Zawody dostarczyły zawodnikom uczestnikom zawodów satysfakcji  sportowej i emocji w strzeleckiej rywalizacji.

Zajęte miejsca i wyniki w Zawodach Strzeleckich o Puchar Burmistrza Kcyni:

Kategoria OPEN:

I miejsce Marzenna Jerzakowska - 186 pkt. – dyplom, puchar;
II  miejsce Jan Jerzakowski - 183 pkt. – dyplom, puchar;     
III miejsce Przemysław Siwiak - 182 pkt. – dyplom, puchar;       
IV miejsce Seweryn Krzyżański - 181 pkt.

W imieniu Burmistrz Kcyni na podsumowaniu okolicznościowych Zawodów Strzeleckich za zajęcie przez zawodników miejsc I, II i III złożono gratulacje zawodnikom oraz wręczono puchary i dyplomy. Zawody sędziowali Pani Ewa Karczewska i Pan Stanisław Kant. Prowadzenie zawodów Stanisław Kant, Ewa Karczewska i Ryszard Hanioszyn. Organizatorem zawodów był Burmistrz Kcyni. 

materiał: Ryszard Hanioszyn

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)