Dziś mamy 31 marca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

27 stycznia 2020

75. Rocznica wyzwolenia Kcyni. Zawodnicy rywalizowali na strzelnicy

fot. Ryszard Hanioszyn

fot. Ryszard Hanioszyn

W niedzielę 26 stycznia 2020 r. od godz. 14.00 na sportowej # strzelnicy automatycznej w Zespole Szkól Technicznych w Kcyni przy ul. Emila Jurczyka 3 zostały przeprowadzone Zawody Strzeleckie kategoria OPEN.

Zawody został przeprowadzony na okoliczność 75. Rocznicy wyzwolenia Kcyni spod okupacji niemieckiej w czasie II Wojny Światowej.

W szczególny sposób, na sportowo na automatycznej strzelnicy sportowej do „pneumatyków” uczczono wydarzenia wyzwolenia Kcyni 22 stycznia 1945 spod represji niemieckiego okupanta, represji miejscowej ludności niemieckiej na Polakach i okupacji niemieckiej w czasie II Wojny Światowej.

Strzelano ze sportowych karabinków pneumatycznych do tarczy na odległość 10 m. Zawodnicy oddawali trzy strzały próbne i dwadzieścia strzałów klasyfikowanych do punktacji. W zawodach wzięło udział szesnaście zawodników i zawodniczek.

Zawody dostarczyły zawodnikom uczestnikom zawodów satysfakcji  sportowej i emocji w strzeleckiej rywalizacji.

Zajęte miejsca i wyniki w Zawodach Strzeleckich o Puchar Burmistrza Kcyni:

Kategoria OPEN:

I miejsce Marzenna Jerzakowska - 186 pkt. – dyplom, puchar;
II  miejsce Jan Jerzakowski - 183 pkt. – dyplom, puchar;     
III miejsce Przemysław Siwiak - 182 pkt. – dyplom, puchar;       
IV miejsce Seweryn Krzyżański - 181 pkt.

W imieniu Burmistrz Kcyni na podsumowaniu okolicznościowych Zawodów Strzeleckich za zajęcie przez zawodników miejsc I, II i III złożono gratulacje zawodnikom oraz wręczono puchary i dyplomy. Zawody sędziowali Pani Ewa Karczewska i Pan Stanisław Kant. Prowadzenie zawodów Stanisław Kant, Ewa Karczewska i Ryszard Hanioszyn. Organizatorem zawodów był Burmistrz Kcyni. 

materiał: Ryszard Hanioszyn

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)