Dziś mamy 4 lipca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

14 kwietnia 2017

6-letnia Marta walczy o zdrowie. Możesz jej w tym pomóc

fot. powierzone

fot. powierzone

Marta z Gołańczy, mimo iż ma 6 lat samodzielnie nie siedzi, nie raczkuje, nie mówi i # słabo kontroluje trzymanie głowy. Możesz jej pomóc w walce o zdrowie.

Marta w wyniku niedotlenienia okołoporodowego i zakażenia wewnątrz macicznego jest niepełnosprawna. Po porodzie stwierdzono również u Marty Dziecięce Porażenie Mózgowe, małogłowie, spastyczność dolnych i górnych oraz upośledzenie widzenia.

Marta urodziła się w 8 miesiącu ciąży jako pierwsza z bliźniaczek. Niestety, jej siostra obumarła w 6 miesiącu, a Marta przez dwa miesiące rozwijała się z obumarłym płodem przez co doszło m.in. do zakażenia wewnątrzmacicznego. Marta jest pod stałą opieką wielu specjalistów, ale niestety ze względu na częste wizyty oraz naglący czas, mama Marty zmuszona jest korzystać z usług odpłatnych. Tylko w ubiegłym roku Marta przeszła aż 6 operacji bioderek, bo doszło u niej do zakażenia bakterią gronkowca.

Barierą w walce o zdrowie i samodzielność Marty są niestety pieniądze, bowiem miesięczny koszt jej leczenia i rehabilitacji sięga około 2 000 zł. Rehabilitacja jest dla Marty koniecznością, ale tylko kompleksowa rehabilitacja uzupełniona pobytami na turnusach rehabilitacyjnych jest w stanie przybliżyć Martę do większej samodzielności. Koszt jednego dwutygodniowego turnusu rehabilitacyjnego to kwota aż 5 000 zł, a efekty pobytu na nich są widoczne gołym okiem. Mama Marty nie jest w stanie pokrywać wszystkich wydatków związanych z leczeniem i rehabilitacją Marty, a pobyt Marty na turnusie rehabilitacyjnych jest jedynie nieosiągalnym marzeniem mamy.

Pragniemy pomóc Marcie i jej mamie i sfinansować 2 pobyty Marty na takich turnusach, dlatego prosimy o pomoc w rehabilitacji Marty.

Jak mogą Państwo pomóc Marcie? Na przykład przekazując darowiznę przelewem tradycyjnym na rzecz Marty na konto Fundacji:

Fundacja Po prostu Pomagam
Zawadówka 44A Rejowiec 22-360
numer konta 47 2030 0045 1110 0000 0409 3920
z dopiskiem: Darowizna rehabilitacja Marty.

Każda nawet najmniejsza darowizna jest dla Marty na wagę złota.

materiał: Katarzyna Kowalik/red.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (4)

    Aaaaa, w dniu 14-04-2017 19:51:38 napisał:

    Siepomaga.pl, zrzutka.pl - lepiej jak tak się zarejestrujecie, więcej ludzi pomoże.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Tonery Directions
27PLN
Gimnastyka korekcyjna
Meble kuchenne
Drobne naprawy
Botox
MEBLE PIOTR PASIEKA
Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Zabiegi odmładzające
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)