Dziś mamy 20 maja 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

14 kwietnia 2017

6-letnia Marta walczy o zdrowie. Możesz jej w tym pomóc

fot. powierzone

fot. powierzone

Marta z Gołańczy, mimo iż ma 6 lat samodzielnie nie siedzi, nie raczkuje, nie mówi i # słabo kontroluje trzymanie głowy. Możesz jej pomóc w walce o zdrowie.

Marta w wyniku niedotlenienia okołoporodowego i zakażenia wewnątrz macicznego jest niepełnosprawna. Po porodzie stwierdzono również u Marty Dziecięce Porażenie Mózgowe, małogłowie, spastyczność dolnych i górnych oraz upośledzenie widzenia.

Marta urodziła się w 8 miesiącu ciąży jako pierwsza z bliźniaczek. Niestety, jej siostra obumarła w 6 miesiącu, a Marta przez dwa miesiące rozwijała się z obumarłym płodem przez co doszło m.in. do zakażenia wewnątrzmacicznego. Marta jest pod stałą opieką wielu specjalistów, ale niestety ze względu na częste wizyty oraz naglący czas, mama Marty zmuszona jest korzystać z usług odpłatnych. Tylko w ubiegłym roku Marta przeszła aż 6 operacji bioderek, bo doszło u niej do zakażenia bakterią gronkowca.

Barierą w walce o zdrowie i samodzielność Marty są niestety pieniądze, bowiem miesięczny koszt jej leczenia i rehabilitacji sięga około 2 000 zł. Rehabilitacja jest dla Marty koniecznością, ale tylko kompleksowa rehabilitacja uzupełniona pobytami na turnusach rehabilitacyjnych jest w stanie przybliżyć Martę do większej samodzielności. Koszt jednego dwutygodniowego turnusu rehabilitacyjnego to kwota aż 5 000 zł, a efekty pobytu na nich są widoczne gołym okiem. Mama Marty nie jest w stanie pokrywać wszystkich wydatków związanych z leczeniem i rehabilitacją Marty, a pobyt Marty na turnusie rehabilitacyjnych jest jedynie nieosiągalnym marzeniem mamy.

Pragniemy pomóc Marcie i jej mamie i sfinansować 2 pobyty Marty na takich turnusach, dlatego prosimy o pomoc w rehabilitacji Marty.

Jak mogą Państwo pomóc Marcie? Na przykład przekazując darowiznę przelewem tradycyjnym na rzecz Marty na konto Fundacji:

Fundacja Po prostu Pomagam
Zawadówka 44A Rejowiec 22-360
numer konta 47 2030 0045 1110 0000 0409 3920
z dopiskiem: Darowizna rehabilitacja Marty.

Każda nawet najmniejsza darowizna jest dla Marty na wagę złota.

materiał: Katarzyna Kowalik/red.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (4)

    Aaaaa, w dniu 14-04-2017 19:51:38 napisał:

    Siepomaga.pl, zrzutka.pl - lepiej jak tak się zarejestrujecie, więcej ludzi pomoże.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
Botox zmarszczki lwie
Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
Nowoczesne zabiegi laserowe
Usta - powiekszanie
Budowa hal
Meble pokojowe
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)