Dziś mamy 7 grudnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

14 kwietnia 2017

6-letnia Marta walczy o zdrowie. Możesz jej w tym pomóc

fot. powierzone

fot. powierzone

Marta z Gołańczy, mimo iż ma 6 lat samodzielnie nie siedzi, nie raczkuje, nie mówi i # słabo kontroluje trzymanie głowy. Możesz jej pomóc w walce o zdrowie.

Marta w wyniku niedotlenienia okołoporodowego i zakażenia wewnątrz macicznego jest niepełnosprawna. Po porodzie stwierdzono również u Marty Dziecięce Porażenie Mózgowe, małogłowie, spastyczność dolnych i górnych oraz upośledzenie widzenia.

Marta urodziła się w 8 miesiącu ciąży jako pierwsza z bliźniaczek. Niestety, jej siostra obumarła w 6 miesiącu, a Marta przez dwa miesiące rozwijała się z obumarłym płodem przez co doszło m.in. do zakażenia wewnątrzmacicznego. Marta jest pod stałą opieką wielu specjalistów, ale niestety ze względu na częste wizyty oraz naglący czas, mama Marty zmuszona jest korzystać z usług odpłatnych. Tylko w ubiegłym roku Marta przeszła aż 6 operacji bioderek, bo doszło u niej do zakażenia bakterią gronkowca.

Barierą w walce o zdrowie i samodzielność Marty są niestety pieniądze, bowiem miesięczny koszt jej leczenia i rehabilitacji sięga około 2 000 zł. Rehabilitacja jest dla Marty koniecznością, ale tylko kompleksowa rehabilitacja uzupełniona pobytami na turnusach rehabilitacyjnych jest w stanie przybliżyć Martę do większej samodzielności. Koszt jednego dwutygodniowego turnusu rehabilitacyjnego to kwota aż 5 000 zł, a efekty pobytu na nich są widoczne gołym okiem. Mama Marty nie jest w stanie pokrywać wszystkich wydatków związanych z leczeniem i rehabilitacją Marty, a pobyt Marty na turnusie rehabilitacyjnych jest jedynie nieosiągalnym marzeniem mamy.

Pragniemy pomóc Marcie i jej mamie i sfinansować 2 pobyty Marty na takich turnusach, dlatego prosimy o pomoc w rehabilitacji Marty.

Jak mogą Państwo pomóc Marcie? Na przykład przekazując darowiznę przelewem tradycyjnym na rzecz Marty na konto Fundacji:

Fundacja Po prostu Pomagam
Zawadówka 44A Rejowiec 22-360
numer konta 47 2030 0045 1110 0000 0409 3920
z dopiskiem: Darowizna rehabilitacja Marty.

Każda nawet najmniejsza darowizna jest dla Marty na wagę złota.

materiał: Katarzyna Kowalik/red.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (4)

    Aaaaa, w dniu 14-04-2017 19:51:38 napisał:

    Siepomaga.pl, zrzutka.pl - lepiej jak tak się zarejestrujecie, więcej ludzi pomoże.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Baterie
od 0,90PLN
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Naczepa platforma
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
Meble łazienkowe
Wulkanizacja
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Ciąża u kobiety po 40. roku życia. Co warto zapamiętać?

Decyzja o zajściu w ciążę to kwestia indywidualna. Coraz częściej # kobiety decydują się na nią w późniejszym wieku.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)