Dziś mamy 20 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

13 kwietnia 2019

52 mieszkańców na zebraniu w Tupadłach. Stanisław Grabarski dalej u steru

fot.BG

fot.BG

Tupadły były kolejnym sołectwem, które postawiło na stabilność i nie zmieniło sołtysa.# Zmiany zaszły natomiast w radzie sołeckiej.

Zebranie rozpoczęło się w pierwszym terminie, ponieważ przybyło na nie 52 mieszkańców, co stanowiło przepisowe minimum 10% wszystkich mieszkańców. Po sprawozdaniu sołtysa za minioną, owocną kadencję, przyszedł czas na zgłaszanie kandydatów. A właściwie jednego, zgromadzone osoby nie miały wątpliwości, co do tego, kto ma dalej reprezentować sołectwo. Stanisław Grabarski zgodził się kandydować i nie mając żadnego konkurenta, został wybrany stosunkiem głosów 50:2, na nową 5 – letnią kadencję. O ile sołtys został ten sam, tak zmianie uległ skład rady sołeckiej. Zostali w niej Iwona Wojtkowiak i Karol Stafecki, natomiast decyzją mieszkańców, uzupełnili ją Beata Bubacz i Paweł Grabarski.

W otwartej dyskusji mieszkańcy nie mieli zbyt wielu pytań. Jeden z nich zwrócił uwagę na stan jednej z dróg w kierunku Malic – jak już ma być coś robione, to niech będzie raz, a porządnie. A nie co roku, po trochu. Źle powycinane drzewa, piach rozsypany byle jak i takie odwodnienie, że drzewa usychają – denerwował się. Burmistrz Marek Szaruga obiecał, że zajmie się problemem. Problem z drzewami zgłosił również inny z mieszkańców, który zasugerował przyjrzenie się tym, które znajdują się na terenie sołectwa, ponieważ mogą stwarzać zagrożenie. Ponadto zwrócono się z prośbą do sołtysa o odświeżenie i naprawienie chodników.

 

 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!



Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Sprzedaż opon
Pomoc drogowa
Drobne naprawy
MEBLE PIOTR PASIEKA
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Drukarki fiskalne Innova
3443PLN PROMOCJAPLN
Lakiernictwo
Meble kuchenne
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)