Dziś mamy 27 września 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

24 czerwca 2021

„Bo nie zastąpi Ciebie nikt". Wystawa poświęcona Janowi Pawłowi II

fot. pow.

fot. pow.

W związku z 100. rocznicą urodzin św. Jana Pawła II, przypadającą w# 2020 roku, Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni, stworzył i zrealizował projekt na zajęcia pozalekcyjne pn. „Bo nie zastąpi Ciebie nikt...100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II.” Projekt finansował Powiat Nakielski. Z powodu pandemii COVID-19, realizacja projektu została przeniesiona z miesiąca marca 2020r. na wrzesień 2020r. i trwała krócej niż zazwyczaj, bo tylko 3 miesiące: od 1 września 2020r. do 25 listopada 2020 roku.

Koordynatorki projektu, nauczycielki Kamila Marosz i Alina Polowiec, pozyskały z Centrum Myśli Jana Pawła II z siedzibą w Warszawie bezpłatną wystawę „Karol Wojtyła. Narodziny.” Jeden z egzemplarzy wystawy, w formie 10 planszy w formacie A3 zamontowanych na stelażach, miał towarzyszyć VIII Międzywojewódzkiemu Konkursowi Wiedzy o św. Janie Pawle II i trafić do około 300 odbiorców (uczestników konkursu i ich opiekunów, zaproszonych gości, uczniów szkoły). Pandemia COVID-19 i obostrzenia sanitarne wymusiły kolejne zmiany w planach organizatorów projektu. Wystawa została włączona w inne projektowe działanie, które odbyło się w pod koniec października, jeszcze przed powrotem do nauki zdalnej - szkolną wystawę książek „Święty Jan Paweł II autorem i bohaterem.” Obejrzało ją około 60 osób ze szkolnej społeczności: uczniowie , nauczyciele oraz pracownicy obsługi i administracji.

Organizatorki postanowiły zaprezentować warszawską wystawę o życiu św. Jana Pawła II poza murami szkoły. Jedynym sposobem dotarcia do większej liczby odbiorców, w tamtym czasie pełnym obostrzeń, było wyeksponowanie jej w kościołach. Na przełomie października i listopada 2020 roku wystawa na stelażach eksponowana była w weekendy w : kościele poklasztornym pw. Wniebowzięcia NMP w Kcyni i kościele pw. św. Michała Archanioła w Kcyni (woj. kujawsko-pomorskie) oraz kościele pw. Św. Wawrzyńca w Gołańczy (woj. wielkopolskie). W ten sposób wystawę w kościołach obejrzało około 500 osób.

Drugi egzemplarz wystawy, zgodnie z licencją udzieloną ZSS w Kcyni, został zawieszony w antyramach na ścianie szkolnego korytarza. Do 18 czerwca 2021 roku tak wyeksponowaną wystawę o życiu Karola Wojtyły mogli obejrzeć rodzice i opiekunowie uczniów.

Wystawę „Karol Wojtyła. Narodziny.” obejrzało dużo więcej odbiorców niż pierwotnie planowano, bo nie 300 a około 600 osób. 

Materiał: Alina Polowiec i Kamila Marosz.

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie. 

 

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

200. rocznica urodzin Cypriana Kamila Norwida. Emisja nowego znaczka

200. rocznica urodzin uznawanego za# czwartego wieszcza narodowego epoki romantyzmu, wybitnego poety, Cypriana Kamila Norwida została upamiętniona przez Pocztę Polską w wyjątkowej emisji filatelistycznej.

(czytaj więcej)
0

Luksus w dzisiejszych czasach. O czym najczęściej marzą Polacy?

Ponad 70% Polaków zapytanych przez# serwis Prezentmarzeń stara się spełniać marzenia. Tylko 11% czeka biernie licząc, że same się spełnią. Zdaniem 40% respondentów badania „O czym marzą Polacy w 2021 roku?” luksusem w dzisiejszych czasach jest niezależność finansowa pozwalająca realizować plany i marzenia.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczeństwo w biurze. Tych reguł musi przestrzegać pracownik

Po wielu miesiącach pracy zdalnej, coraz więcej osób wraca do# biur. To dobry moment, by przypomnieć podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z komputerów i innych urządzeń podłączonych do sieci w miejscu pracy. Stosujcie!

(czytaj więcej)
0

Studenci wracają na uczelnię. Jakie gadżety ułatwią naukę?

Dla każdego studenta wrzesień to miesiąc, w którym zaczyna się# szykowanie do powrotu na studia, które rozpoczynają się już 1 października. Po wytężonym czasie sesji, nauki i stresu, wakacje szybko minęły, a kolejny rok przygód stoi przed każdym otworem. Ubiegłoroczny rok akademicki zapisał się historii jako wyjątkowy i niepowtarzalny przez szalejącą pandemię. W celu zapewnienia ochrony zdrowia i życia całej społeczności akademickiej, nauka odbywała się głównie w trybie pracy online. Jakie przydatne gadżety powinien posiadać każdy prawdziwy student bez względu na tryb studiowania? Jakie przedmiot umilą zwykły dzień studenta? Ciekawi? Zaczynamy!

(czytaj więcej)