Dziś mamy 17 lipca 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
12 kwietnia 2018

„Umiemy i chcemy ratować życie”. Trwają warsztaty pierwszej pomocy

fot. Bartek Łyszczarz

fot. Bartek Łyszczarz

2018 to kolejny rok z rzędu, kiedy klub sportowy MLUKS Orlik Kcynia z sukcesem pozyskał #środki w otwartych konkursach ofert pn. „Zdrowie i wolontariat” ogłoszonych przez Gminę Kcynia i powiat nakielski.

Dzięki uzyskanym dotacjom, we współpracy z p. Damianem Garlickim przeprowadzane są profesjonalne szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej i RKO. Tym razem ze środków pozyskanych z Zarządu Powiatu Nakielskiego prowadzimy cykl zajęć pod hasłem „Umiemy i chcemy ratować życie”.

10 kwietnia, tego typu zajęcia obejmujące część teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną, odbyły się w Zespole Szkół Technicznych oraz w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kcyni. Podczas zajęć uczniowie utrwalili zasady udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach nagłych takich jak m.in. wypadek, resuscytację krążeniowo – oddechową oraz ułożenie w pozycji bocznej, ustalonej osoby poszkodowanej i jej odpowiednie zabezpieczenie do czasu przyjazdu służb ratunkowych.

Bez wątpienia tego typu warsztaty są nie tyle potrzebne, co wręcz niezbędne w świetle wzrostu liczby pojazdów na naszych drogach, a tym samym niestety większej liczby zdarzeń i wypadków drogowych.

materiał: Bartek Łyszczarz / red.

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)