Dziś mamy 4 lipca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

30 października 2019

„Szkoła pamięta”. Uczniowie odwiedzili lokalne miejsca pamięci

fot. SP Palmierowo

fot. SP Palmierowo

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Palmierowie zgłosiła swój udział# w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”, akcji pozwalającej dołączyć do społeczności pielęgnujących pamięć o naszej historii – ogólnonarodowej i lokalnej.

Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia naszej małej Ojczyzny. Kulminację tych aktywności zaplanowano na 25 października 2019 r. – ostatni piątek przed 1listopada.

Właśnie w tym dniu 50 uczniów wraz z wychowawcami odwiedziło kcyński cmentarz parafialny na ulicy Nakielskiej, a na nim Pomnik – mogiłę upamiętniającą poległych Powstańców Wielkopolskich, zamordowanych w obozach koncentracyjnych i innych miejscach straceń oraz zamordowanych przez okupanta hitlerowskiego w 1939 r. na terenie Kcyni i okolic. Nauczyciele przedstawili uczniom historię pomnika, odczytali nazwiska umieszczone na głównej tablicy i po stronach bocznych. Po krótkiej modlitwie za zmarłych dzieci zapaliły znicze.

Szkoła w Palmierowie co roku podejmuje różne działania mające na celu pielęgnowanie pamięci o naszej historii, upamiętnienie ważnych postaci i wydarzeń. Uczniowie wraz z nauczycielami porządkują i odwiedzają groby, zapalają znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami, odwiedzają lokalne miejsca pamięci i zgłębiają ich historię.

materiał: SP Palmierowo

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Botox i kwas hialuronowy
MEBLE PIOTR PASIEKA
Nowoczesne zabiegi laserowe
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Test amortyzatorów
Lakiernictwo
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)