Dziś mamy 6 grudnia 2019, piątek, imieniny obchodzą:

30 października 2019

„Szkoła pamięta”. Uczniowie odwiedzili lokalne miejsca pamięci

fot. SP Palmierowo

fot. SP Palmierowo

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Palmierowie zgłosiła swój udział# w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”, akcji pozwalającej dołączyć do społeczności pielęgnujących pamięć o naszej historii – ogólnonarodowej i lokalnej.

Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia naszej małej Ojczyzny. Kulminację tych aktywności zaplanowano na 25 października 2019 r. – ostatni piątek przed 1listopada.

Właśnie w tym dniu 50 uczniów wraz z wychowawcami odwiedziło kcyński cmentarz parafialny na ulicy Nakielskiej, a na nim Pomnik – mogiłę upamiętniającą poległych Powstańców Wielkopolskich, zamordowanych w obozach koncentracyjnych i innych miejscach straceń oraz zamordowanych przez okupanta hitlerowskiego w 1939 r. na terenie Kcyni i okolic. Nauczyciele przedstawili uczniom historię pomnika, odczytali nazwiska umieszczone na głównej tablicy i po stronach bocznych. Po krótkiej modlitwie za zmarłych dzieci zapaliły znicze.

Szkoła w Palmierowie co roku podejmuje różne działania mające na celu pielęgnowanie pamięci o naszej historii, upamiętnienie ważnych postaci i wydarzeń. Uczniowie wraz z nauczycielami porządkują i odwiedzają groby, zapalają znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami, odwiedzają lokalne miejsca pamięci i zgłębiają ich historię.

materiał: SP Palmierowo

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Naczepa platforma
Makijaż ślubny
Meble na wymiar: szafy przesuwne
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Ciąża u kobiety po 40. roku życia. Co warto zapamiętać?

Decyzja o zajściu w ciążę to kwestia indywidualna. Coraz częściej # kobiety decydują się na nią w późniejszym wieku.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)