Dziś mamy 25 października 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

26 sierpnia 2020

„Przedszkolaki poznają świat zwierząt leśnych”. Pan leśnik był gościem

fot. Stowarzyszenie Marzenie

fot. Stowarzyszenie Marzenie

W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu gościł# podleśniczy Leśnictwa Dębogóra pan Mariusz Standzon.

Spotkanie, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, odbyło się w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Marzenie pn.  „Przedszkolaki poznają świat zwierząt leśnych” dofinansowanego ze środków budżetu Gminy Kcynia w ramach konkursu ofert nr 1/2020 „Edukacja”. Pan leśnik opowiedział dzieciom m.in. o gatunkach zwierząt i drzew, które można spotkać w lesie. Swoje wypowiedzi zobrazował tablicami przyrodniczymi zakupionymi w ramach projektu. Na zakończenie dzieci otrzymało pamiątkowe gadżety. W dalszej części odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których wykorzystano karty pracy zakupione w ramach projektu oraz książkę „Lasy świata. Pomóż zwierzakom wrócić do domów”. Kolejnym etapem realizacji tego projektu jest wykonanie przez pana Jacka Gackiego malowideł na murze przedstawiających świat zwierząt leśnych. Prace już rozpoczęto. Autorką projektu jest Przewodnicząca Rady Anna Duda-Nowicka. 

Materiał: Anna Duda-Nowicka

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Makaronu. Można stworzyć z niego proste i pyszne dania

Jesienne weekendy to doskonała okazja do szukania nowych pomysłów na wspólne spędzenie #czasu w domowym zaciszu. W najbliższą niedzielę nie trzeba będzie ich szukać, ponieważ 25 października obchodzimy Światowy Dzień Makaronu. To świetny pretekst, aby zaangażować wszystkich domowników w przygotowanie prostego i smacznego dania. Wystarczy 5 składników i odrobina czasu. Potrzebni będą też oczywiście miłośnicy makaronu. A takich na pewno nie brakuje, prawda?

(czytaj więcej)