Dziś mamy 29 listopada 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

20 października 2020

„Postać św. Jana Pawła II w moich oczach”. Projekt na zajęcia pozalekcyjne

fot. Alina Polowiec i Kamila Marosz

fot. Alina Polowiec i Kamila Marosz

W dniu 6 października 2020 roku w Zespole# Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni odbyły się warsztaty plastyczne „Postać św. Jana Pawła II w moich oczach”. Jest to kolejna część etapu projektu na zajęcia pozalekcyjne pn. ,,Bo nie zastąpi Ciebie nikt… 100. Rocznica urodzin św. Jana Pawła II” finansowanego przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią.

Sztuka to element pełnego i twórczego życia człowieka. Warsztaty miały na celu rozwinąć wyobraźnię oraz twórcze umiejętności uczniów oraz pogłębić wiedzę o życiu, działalności, twórczości i osobowości papieża św. Jana Pawła II. W warsztatach pięcioro uczniów z naszej szkoły stosując rozmaite techniki plastyczne tworzyli postać św. Jana Pawła II tak jak go sobie wyobrażali… Prace były zróżnicowane od mozaiki po collage. Uczniowie byli bardzo zaangażowani a ich prace są pomysłowe, staranne i estetyczne.
Warsztaty zorganizowały koordynatorzy projektu - p. Alina Polowiec i p. Kamila Marosz.

Materiał: Kamila Marosz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)