Dziś mamy 18 stycznia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

13 stycznia 2020

„Mały ZUS dla małych firm”. Zapisz się na bezpłatne szkolenie

fot. pixabay

fot. pixabay

W styczniu mieszkańcy Bydgoszczy i okolic mogą skorzystać z bezpłatnych szkoleń # organizowanych przez ZUS. Szkolenia adresowane są nie tylko do osób, które chcą rozpocząć działalność gospodarczą lub prowadzących już taką działalność, ale także do pracowników biur rachunkowych.

Są jeszcze wolne miejsca na trzy szkolenia: „Mały ZUS dla małych firm”, „e-akta-zmiany w zasadach przechowania akt pracowniczych” oraz „Program Płatnik”. Szkolenia odbędą się odpowiednio 21, 28 i 30 stycznia o godz. 9.00 w siedzibie Oddziału w Bydgoszczy ul. Św. Trójcy 33 sala 027. Zapisy na szkolenia pod nr. tel. 52 34-18-157, e-mail katarzyna.robakowska@zus.pl

- Podczas szkolenia „Mały ZUS dla małych firm” przedsiębiorcy dowiedzą się kto i przez jaki okres ma prawo skorzystać z "małego ZUS” czy „małego ZUS plus”. Dowiedzą się także jak wyliczyć składki na „mały ZUS” i w jakim terminie złożyć dokumenty – informuje Krystyna Michałek, Rzecznik Regionalny ZUS Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Kolejne szkolenie poświęcone będzie skróceniu okresu przechowywania akt pracowniczych oraz ich elektronizacji. W trakcie szkolenia pracownicy ZUS wyjaśnią, na czym polega projekt e-akta, jak zmienia się okres przechowywania akt pracowniczych, jakie są zmiany w bieżąco składanych dokumentach.

Natomiast podczas szkolenia „Program Płatnik” omówione zostaną zagadnienia:
- zakładanie i aktualizacja kartoteki płatnika i ubezpieczonego,
- zmiana danych płatnika i ubezpieczonych,
- tworzenie dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych,
- pobieranie replik dokumentów,
- korygowanie dokumentów rozliczeniowych.

Serdecznie zapraszamy.

materiał: Krystyna Michałek - Rzecznik Regionalny ZUS Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (3)

    s, w dniu 14-01-2020 07:32:17 napisał:

    Dlaczego należy płacić podwójnie składkę zdrowotną w przypadku gdy ma się działalność oraz jest się zatrudnionym? To jest największa perfidność w tym złodziejskim ZUSie.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Sprawdzanie świateł
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Sprawdzanie skuteczności hamowania
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)