Dziś mamy 18 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

11 kwietnia 2019

„Jest taka historia, czyli opowieść o Januszu Korczaku”. Ruszył projekt w ZSS Kcynia

fot. Joanna Nadolna i Ewa Żelechowska

fot. Joanna Nadolna i Ewa Żelechowska

Kwiecień, to miesiąc rozpoczęcia realizacji projektu na zajęcia pozalekcyjne w Zespole Szkół # Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni pn. „Ocalić od zapomnienia…Śladami Starego Doktora”.

Koordynatorkami, a zarazem autorkami, inicjatywy są Joanna Nadolna i Ewa Żelechowska, które przystępując do konkursu ogłoszonego przez Zarząd Powiatu Nakielskiego, kierowały się pragnieniem rozwinięcia w wychowankach szkoły zainteresowań polonistycznych oraz dochodzenia do pewnego zakresu wiedzy i umiejętności poprzez praktykę, bezpośredni kontakt z omawianymi treściami oraz uczenie „poza ławką”.

Działania projektu mają na celu wyrównanie szans edukacyjnych uczniów z małomiasteczkowego środowiska, przybliżenie im świata wartości związanego z kulturą i poszanowaniem historii oraz ukazanie atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego. Ich istotą jest również wyzwolenie w dzieciach aktywności twórczej, kreatywnej i poznawczej, spontanicznej radości, a jednocześnie wzbogacenie wiedzy na temat wybitnej postaci, uhonorowanej przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Orderem Orła Białego, patrona placówki Janusza Korczaka. Zaplanowane zdania będą doskonałą lekcji historii, kultury bycia oraz właściwego zachowania się w miejscach publicznych.

Podczas pierwszego spotkania pn. „Jest taka historia, czyli opowieść o Januszu Korczaku”  uczestnicy projektu zostali zapoznani z celami i zakresem działań obejmujących okres od kwietnia do listopada 2019r. Ponadto wzięli udział w zajęciach warsztatowych podczas których obejrzeli  film Andrzeja Wandy pt. „Korczak”, wysłuchali fragmentów książki biograficznej, samodzielne wyszukali  informacje na temat patrona szkoły oraz stworzyli portrety i gazetkę tematyczną. Uczniowie wykazali się inwencją twórczą, umiejętnością współpracy w grupie oraz efektywnie spędzili czas wolny.

materiał: Joanna Nadolna i Ewa Żelechowska

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)