Dziś mamy 15 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

11 kwietnia 2019

„Jest taka historia, czyli opowieść o Januszu Korczaku”. Ruszył projekt w ZSS Kcynia

fot. Joanna Nadolna i Ewa Żelechowska

fot. Joanna Nadolna i Ewa Żelechowska

Kwiecień, to miesiąc rozpoczęcia realizacji projektu na zajęcia pozalekcyjne w Zespole Szkół # Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni pn. „Ocalić od zapomnienia…Śladami Starego Doktora”.

Koordynatorkami, a zarazem autorkami, inicjatywy są Joanna Nadolna i Ewa Żelechowska, które przystępując do konkursu ogłoszonego przez Zarząd Powiatu Nakielskiego, kierowały się pragnieniem rozwinięcia w wychowankach szkoły zainteresowań polonistycznych oraz dochodzenia do pewnego zakresu wiedzy i umiejętności poprzez praktykę, bezpośredni kontakt z omawianymi treściami oraz uczenie „poza ławką”.

Działania projektu mają na celu wyrównanie szans edukacyjnych uczniów z małomiasteczkowego środowiska, przybliżenie im świata wartości związanego z kulturą i poszanowaniem historii oraz ukazanie atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego. Ich istotą jest również wyzwolenie w dzieciach aktywności twórczej, kreatywnej i poznawczej, spontanicznej radości, a jednocześnie wzbogacenie wiedzy na temat wybitnej postaci, uhonorowanej przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Orderem Orła Białego, patrona placówki Janusza Korczaka. Zaplanowane zdania będą doskonałą lekcji historii, kultury bycia oraz właściwego zachowania się w miejscach publicznych.

Podczas pierwszego spotkania pn. „Jest taka historia, czyli opowieść o Januszu Korczaku”  uczestnicy projektu zostali zapoznani z celami i zakresem działań obejmujących okres od kwietnia do listopada 2019r. Ponadto wzięli udział w zajęciach warsztatowych podczas których obejrzeli  film Andrzeja Wandy pt. „Korczak”, wysłuchali fragmentów książki biograficznej, samodzielne wyszukali  informacje na temat patrona szkoły oraz stworzyli portrety i gazetkę tematyczną. Uczniowie wykazali się inwencją twórczą, umiejętnością współpracy w grupie oraz efektywnie spędzili czas wolny.

materiał: Joanna Nadolna i Ewa Żelechowska

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)