Dziś mamy 21 maja 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

26 lutego 2019

„Jeśli kochasz, nie truj !!!” – akcja happeningowa Tomasza Wiejaczki

fot.: Siwiak A.

fot.: Siwiak A.

25 lutego 2019r. na Rynku w Kcyni odbyła się akcja happeningowa pod hasłem „Jeśli kochasz, nie# truj”. Inicjatorem przedsięwzięcia był Tomasz Wiejaczka, uczeń IV klasy TEI przy Zespole Szkół Technicznych w Kcyni. Uczeń wraz z opiekunem projektu mgr Agnieszką Siwiak i młodszymi kolegami rozdawał ulotki informacyjne oraz edukował spotkanych przechodnich.

Wydarzenie miało na celu uświadomienie mieszkańcom zagrożeń wynikających ze spalania odpadów oraz miało przybliżyć wymiar kar, jakie może stosować Straż Miejska za nieprzestrzeganie tego zakazu.

Zdając sobie sprawę, że przekonywanie do odpowiedniego spalania odpadów nie jest łatwe, przygotowano także plakaty edukacyjne, które zdobią ściany naszej placówki. Znajdują się tam ważne informacje dotyczące ochrony  przed smogiem oraz porady i wskazówki co robić, aby uniknąć zagrożeń wynikających z jego działania. Myślę, że potrzebnych jest więcej takich akcji uświadamiających społeczeństwo, może poskutkują one poprawą jakości wdychanego powietrza.

materiał: Z. Wiejaczka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)