Dziś mamy 20 września 2019, piątek, imieniny obchodzą:

27 czerwca 2019

„Coś się kończy, a coś zaczyna”. Pożegnanie klasy VIII

fot. Bartek Łyszczarz

fot. Bartek Łyszczarz

Tymi słowami uczniowie klasy VIII ze łzami w oczach pożegnali naszą szkołę#, do której chodzili 9, a niektórzy nawet 10 lat.

Pani dyrektor Małgorzata Dutkiewicz tak żegnała swoich wychowanków: „Dzisiaj, kiedy nadszedł czas rozstania życzę, aby doświadczenia zdobyte w naszej szkole dodały Wam odwagi, wiary w siebie i pomogły dotrzeć do wyznaczonego celu. Odnajdujcie własne ścieżki, ale nigdy nie zapomnijcie skąd jesteście, nie zbaczajcie z wyznaczonej drogi, nigdy nie zapomnijcie o wartościach jakie Wam wpajaliśmy. One pozwolą wam być dobrymi i uczciwymi ludźmi. Idźcie więc śmiało z uśmiechem i wysoko uniesionym czołem w życie, pokonując nadchodzące próby losu. Życzę  Wam również, abyście  w kolejnej szkole odnaleźli miejsce dla siebie, odnaleźli nowych równie wspaniałych kolegów, a nawet przyjaciół – nie zapominając o tych, których tutaj macie, a co również bardzo ważne -  abyście spotkali życzliwych a jednocześnie wymagających nauczycieli…”

Po złożeniu uroczystej przysięgi, uczniowie otrzymali świadectwa, nagrody upominki. Świadectwa z wyróżnieniem otrzymały uczennice: Agata Grzechnik i Sandra Samarzewska. Nagrody otrzymały również Zuzanna Lewandowska i Nicole Szczukowska. Wszyscy absolwenci otrzymali pamiątkowe statuetki. Absolwentem roku została Agata Grzechnik.

Po pożegnaniu przez koleżanki i kolegów z klasy VII nasi absolwenci przenieśli nas w przeszłość, wykonując przezabawny program „Przeżyjmy to jeszcze raz”, gdzie w rolę nauczycieli uczących ich przez wszystkie lata wcielali się ich koledzy z klasy V.

Po śmiechu przyszedł czas i na łzy, trudno było się rozstać z kolegami, nauczycielami, przyjaciółmi, ale jak mówią słowa piosenki: „Do widzenia Przyjaciele. Wspólnych sprawy mieliśmy wiele. Dziś ta nitka się urywa, coś się kończy a coś się zaczyna…”

materiał: Małgorzata Dutkiewicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)