Dziś mamy 17 listopada 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

27 czerwca 2019

„Coś się kończy, a coś zaczyna”. Pożegnanie klasy VIII

fot. Bartek Łyszczarz

fot. Bartek Łyszczarz

Tymi słowami uczniowie klasy VIII ze łzami w oczach pożegnali naszą szkołę#, do której chodzili 9, a niektórzy nawet 10 lat.

Pani dyrektor Małgorzata Dutkiewicz tak żegnała swoich wychowanków: „Dzisiaj, kiedy nadszedł czas rozstania życzę, aby doświadczenia zdobyte w naszej szkole dodały Wam odwagi, wiary w siebie i pomogły dotrzeć do wyznaczonego celu. Odnajdujcie własne ścieżki, ale nigdy nie zapomnijcie skąd jesteście, nie zbaczajcie z wyznaczonej drogi, nigdy nie zapomnijcie o wartościach jakie Wam wpajaliśmy. One pozwolą wam być dobrymi i uczciwymi ludźmi. Idźcie więc śmiało z uśmiechem i wysoko uniesionym czołem w życie, pokonując nadchodzące próby losu. Życzę  Wam również, abyście  w kolejnej szkole odnaleźli miejsce dla siebie, odnaleźli nowych równie wspaniałych kolegów, a nawet przyjaciół – nie zapominając o tych, których tutaj macie, a co również bardzo ważne -  abyście spotkali życzliwych a jednocześnie wymagających nauczycieli…”

Po złożeniu uroczystej przysięgi, uczniowie otrzymali świadectwa, nagrody upominki. Świadectwa z wyróżnieniem otrzymały uczennice: Agata Grzechnik i Sandra Samarzewska. Nagrody otrzymały również Zuzanna Lewandowska i Nicole Szczukowska. Wszyscy absolwenci otrzymali pamiątkowe statuetki. Absolwentem roku została Agata Grzechnik.

Po pożegnaniu przez koleżanki i kolegów z klasy VII nasi absolwenci przenieśli nas w przeszłość, wykonując przezabawny program „Przeżyjmy to jeszcze raz”, gdzie w rolę nauczycieli uczących ich przez wszystkie lata wcielali się ich koledzy z klasy V.

Po śmiechu przyszedł czas i na łzy, trudno było się rozstać z kolegami, nauczycielami, przyjaciółmi, ale jak mówią słowa piosenki: „Do widzenia Przyjaciele. Wspólnych sprawy mieliśmy wiele. Dziś ta nitka się urywa, coś się kończy a coś się zaczyna…”

materiał: Małgorzata Dutkiewicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)