Dziś mamy 14 sierpnia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

27 czerwca 2019

„Coś się kończy, a coś zaczyna”. Pożegnanie klasy VIII

fot. Bartek Łyszczarz

fot. Bartek Łyszczarz

Tymi słowami uczniowie klasy VIII ze łzami w oczach pożegnali naszą szkołę#, do której chodzili 9, a niektórzy nawet 10 lat.

Pani dyrektor Małgorzata Dutkiewicz tak żegnała swoich wychowanków: „Dzisiaj, kiedy nadszedł czas rozstania życzę, aby doświadczenia zdobyte w naszej szkole dodały Wam odwagi, wiary w siebie i pomogły dotrzeć do wyznaczonego celu. Odnajdujcie własne ścieżki, ale nigdy nie zapomnijcie skąd jesteście, nie zbaczajcie z wyznaczonej drogi, nigdy nie zapomnijcie o wartościach jakie Wam wpajaliśmy. One pozwolą wam być dobrymi i uczciwymi ludźmi. Idźcie więc śmiało z uśmiechem i wysoko uniesionym czołem w życie, pokonując nadchodzące próby losu. Życzę  Wam również, abyście  w kolejnej szkole odnaleźli miejsce dla siebie, odnaleźli nowych równie wspaniałych kolegów, a nawet przyjaciół – nie zapominając o tych, których tutaj macie, a co również bardzo ważne -  abyście spotkali życzliwych a jednocześnie wymagających nauczycieli…”

Po złożeniu uroczystej przysięgi, uczniowie otrzymali świadectwa, nagrody upominki. Świadectwa z wyróżnieniem otrzymały uczennice: Agata Grzechnik i Sandra Samarzewska. Nagrody otrzymały również Zuzanna Lewandowska i Nicole Szczukowska. Wszyscy absolwenci otrzymali pamiątkowe statuetki. Absolwentem roku została Agata Grzechnik.

Po pożegnaniu przez koleżanki i kolegów z klasy VII nasi absolwenci przenieśli nas w przeszłość, wykonując przezabawny program „Przeżyjmy to jeszcze raz”, gdzie w rolę nauczycieli uczących ich przez wszystkie lata wcielali się ich koledzy z klasy V.

Po śmiechu przyszedł czas i na łzy, trudno było się rozstać z kolegami, nauczycielami, przyjaciółmi, ale jak mówią słowa piosenki: „Do widzenia Przyjaciele. Wspólnych sprawy mieliśmy wiele. Dziś ta nitka się urywa, coś się kończy a coś się zaczyna…”

materiał: Małgorzata Dutkiewicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Szpik kostny jest „fabryką” krwinek. Co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi?

Ludzki organizm działa jak dobrze zaprojektowane miasto, w którym każdy element ma #określoną, istotną funkcję. I tak, rolę ulic, za pomocą których odbywa się transport niezbędnych do życia produktów - pełnią żyły i tętnice. Układ kostny jest rusztowaniem dla całego ciała, ale jednocześnie konstrukcją ochronną dla narządów wewnętrznych. Poszczególne komórki to mieszkańcy - muszą być silne i zdrowe, żeby móc stale rozbudowywać i odnawiać swoje „miasto”. Tak właśnie działa zdrowy organizm. A co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi? Jaką rolę wówczas pełni szpik?

(czytaj więcej)